کتاب چگونه فیلمنامه بنویسیم

Screenplay
The Foundations of Screenwriting
  • 5 % تخفیف
    قیمت : 35,000 | 33,250 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نیلوفر نیلوفر
    نویسنده:
کد کتاب : 1119
مترجم :
شابک : 978-964-448-333-2
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 346
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1979
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 9
زودترین زمان ارسال : 17 خرداد

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

معرفی کتاب چگونه فیلمنامه بنویسیم اثر سید فیلد

کتاب چگونه فیلمنامه بنویسیم، اثری نوشته ی سید فیلد است که اولین بار در سال 1979 وارد بازار نشر شد. یک نسل از فیلمنامه نویسان به منظور داشتن دوران حرفه ای موفق در فیلمنامه نویسی، از کتاب های پرفروش سید فیلد بهره برده اند. حالا این تهیه کننده، استاد دانشگاه، معلم و نویسنده ی تحسین شده و تأثیرگذار، کتاب راهنمای کلاسیک خود را برای نسل جدیدی از فیلمسازان به روز کرده و بینشی جدید و واقعیت-محور نسبت به صنعت فیلمسازی را در جهان کنونی به مخاطبین بیشمارش تقدیم کرده است. از مفهوم گرفته تا کاراکترها و از صحنه ی شروع گرفته تا فیلمنامه ی نهایی، دستورالعمل هایی ساده اما فوق العاده کاربردی برای همه ی علاقه مندان به فیلمنامه نویسی (چه مبتدی و چه حرفه ای) در این کتاب گردآوری شده است. این اثر علاوه بر نکات آموزشی، تحلیل فیلم هایی موفق همچون «زیبای آمریکایی» و «ارباب حلقه ها» را نیز در خود جای داده است و با ارائه ی تکنیک هایی جزء به جزء و جامع، می تواند شما را به فیلمنامه نویسی خلاق و کاربلد تبدیل کند.

کتاب چگونه فیلمنامه بنویسیم

سید فیلد
سیدنی الوین فیلد، زاده ی 19 دسامبر 1935 و درگذشته ی 17 نوامبر 2013، فیلمنامه نویس برجسته و نویسنده ای آمریکایی بود. فیلد در هالیوود کالیفرنیا به دنیا آمد و تحصیلات خود را در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی گذراند.او پس از تحصیل، به تدریس فیلمنامه نویسی در دانشگاه کایفرنیای جنوبی پرداخت. فیلد همچنین نویسندگی و تولید سریال های تلویزیونی زیادی را در کارنامه ی خود دارد.سید فیلد در 77 سالگی در خانه اش درگذشت.
نکوداشت های کتاب چگونه فیلمنامه بنویسیم
The industry’s gold standard for successful screenwriting.
استاندارد طلایی صنعت فیلمسازی برای فیلمنامه نویسی موفق.
Goodreads

One of the bibles of the film trade.
یکی از کتاب های مقدس صنعت سینما.
Library Journal Library Journal

Syd Field is revered as the master of the screenplay.
سید فیلد به عنوان استاد فیلمنامه نویسی مورد احترام است.
Barnes & Noble

قسمت هایی از کتاب چگونه فیلمنامه بنویسیم (لذت متن)
تردید و گیجی، قدم اول به سوی شفافیت است.

حادثه، شخصیت است. کاری که شخصی می کند و نه چیزهایی که می گوید، چیزی که هست را می سازد.

کار نویسنده، نوشتن متن و وادار کردن مخاطب به ورق زدن صفحات است، نه تصمیم گرفتن درباره ی این که یک صحنه یا سکانس چگونه باید فیلمبرداری شود. مجبور نیستید که به کارگردان و فیلمبردار و تدوینگر بگویید که چگونه کارشان را انجام دهند. کار شما، نوشتن فیلمنامه و دادن اطلاعاتی کافی به آن ها است تا بتوانند به کلمات روی صفحه، زندگی ببخشند.