کتاب داستان

Story
ساختار، سبک و اصول فیلمنامه نویسی
کد کتاب : 20444
مترجم :
شابک : 978-9643630430
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 331
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 27
زودترین زمان ارسال : 11 اسفند

معرفی کتاب داستان اثر رابرت مک کی

کارگاه های فیلمنامه نویسی "رابرت مک کی" به دلیل الهام بخشیدن به تازه کارها ، بهسازی آثار در دست اقدام و بازگرداندن مشاغل اصلی فیلمنامه نویسی ،برای وی شهرت بین المللی به دست آورد. کوئینسی جونز ، دایان کیتون ، گلوریا استاینم ، جولیا رابرتز ، جان کلیس و دیوید بوویی تنها معدودی از فارغ التحصیلان مشهور وی هستند. نویسندگان ، تهیه کنندگان ، مدیران توسعه و عوامل همه به مجموعه سخنرانی های او می روند و از آن به عنوان یک تجربه یادگیری جذاب و تحسین برانگیز ستایش می کنند. درکتاب "داستان"، مک کی مفاهیمی را تدریس می کند که در 450 سمینار خود شرح و بسط می دهد و جامع ترین و کامل ترین توضیحات مربوط به مهارت نوشتن برای نمایش نامه را در اختیار خوانندگان قرار می دهد. هیچ کس بهتر نمی فهمد که چگونه همه عناصر یک فیلمنامه در کنار هم قرار می گیرند و هیچ کس برای توضیح "جادوی" ساخت داستان و رابطه بین ساختار و شخصیت نسبت به رابرت مک کی واجد شرایط تر نیست.بیش از 15 سال است که دانشجویان رابرت مک کی افتخارات برتر هالیوود را از آن خود می کنند. ; کتاب "داستان" برای فیلمنامه نویسان ، فیلمسازان و رمان نویسان است. اکنون ، "داستان" رابرت مک کی: مواد ، ساختار ، سبک و اصول فیلمنامه نویسی روش های این مرد برنده ی جوایز را که در جهان به عنوان معلم برتر در فیلمنامه نویسی و داستان در نظر گرفته می شود ، آشکار می کند. "داستان" در مورد فرم است نه فرمول.

کتاب داستان

رابرت مک کی
رابرت مک کی (متولد 30 ژانویه 1941) نویسنده، مدرس و مشاور داستان است که به واسطه کتاب محبوبش "سمینار داستان" معروف است، که او هنگامی که استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی بود، آن را نوشته است. مک کی نویسنده داستان های ماده، ساختار، سبک و اصول فیلمنامه نویسی، گفت و گو، هنر عمل کلامی برای صحنه، صفحه و Storynomics، بازاریابی مبتنی بر داستان در دنیای پس از تبلیغات است. مک کی همچنین دارای منبع وبلاگ و نویسندگان آنلاین "Storylogue" است.
نکوداشت های کتاب داستان
"to the people who write, direct and produce for Hollywood - or desperately wish they did - Bob McKee is a cross between E. F. Hutton and Sun Myung Moon. The man speaks, and people start to take furious notes - he is now the undisputed screenwriting king... for the legendary screenwriting boot camp that he runs. Thirty-thousand aspiring screenwriters have already taken McKee's 30-hour, three-day course..."
"به افرادی که برای هالیوود می نویسند ، کارگردانی می کنند و تولید می کنند ، یا آنها که آرزو می کنند که آنها این کار را میکردند ، باب مک کی صلیبی است بین ای.اف.هوتون و سان میونگ مون. این مرد صحبت می کند ، و مردم شروع به خشم یادداشت برداشتن . او اکنون فیلمنامه نویسی انکار ناپذیر است. پادشاهی برای اردوگاه افسانه ای فیلمنامه نویسی افسانه ای که او اداره می کند سی هزار فیلمنامه نویس مشتاق قبلا دوره سی ساعته ی سه روزه مک کی را گذرانده اند ... "
 Newsday Newsday

قسمت هایی از کتاب داستان (لذت متن)
قانون میگوید:باید آن را به این طریق انجام دهی.اصل میگوید.این عملی است...و همواره نیز چنین بوده است.این دو از اساس باهم فرق دارند.لزومی ندارئ اثر شما نسخه برداری از یک فیلنامه خوش ساخت باشد...

غریزه ی خود را بشناسید آنگاه خواهید توانست با راه ها و روش هایی که یادگرفته اید، متون حیرت بر انگیزی خلق کنید، درست همان چیزی که شایسته اش هستید.