کتاب زایش تراژدی

The Birth of Tragedy
و چند نوشته ی دیگر
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 47,500 | 42,750 تومان

  • موجود
  • انتشارات: مرکز مرکز
    نویسنده:
کد کتاب : 11679
مترجم :
شابک : 978-964-213-355-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 234
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1872
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 31 شهریور

فردریش نیچه از برجسته ترین فیلسوفان قرن نوزدهم

معرفی کتاب زایش تراژدی اثر فردریش نیچه

کتاب زایش تراژدی، اثری نوشته ی فردریش نیچه است که اولین بار در سال 1872 انتشار یافت. نیچه در این کتاب ارزشمند، به خاستگاه های تراژدی یونانی و ارتباط آن با فرهنگ وقت آلمان می پردازد. او بیان می کند که تراژدی یونانی، نمودی از فرهنگی است که به تعادلی ظریف اما قدرتمند میان نوع نگرش دیونیزی به آشوب و رنج، و قاعده مندی و شفافیت ساختار منطقی آپولویی دست یافته است. نیچه به منظور ترویج بازگشت به این ارزش ها، منطق گرایی متکبرانه ی فرهنگ آلمانی در اواخر قرن نوزدهم را به باد انتقاد می گیرد و با شور و تأثیرگذاری همیشگی نثر خود، از مخاطبین می خواهد تا به سوی پدید آوردن فرهنگی بهبود یافته حرکت کنند و به این ارزش های فراموش شده دوباره جان ببخشند.

کتاب زایش تراژدی

فردریش نیچه
فریدریش ویلهلم نیچه، زاده ی 15 اکتبر 1844 و درگذشته ی 25 آگوست 1900، فیلسوف، شاعر، منتقد ادبی، آهنگساز آلمانی و استاد لاتین و یونانی بود.نیچه در شهر کوچک روکن واقع در لایپزیک پروس به دنیا آمد. او در ابتدا در مدرسه ای عمومی و پس از آن در مدرسه ای خصوصی مشغول به تحصیل شد.نیچه پس از فارغ التحصیلی در سپتامبر 1864، به امید رسیدن به سمت کشیش پروتستان، در دانشگاه بن به تحصیل الهیات و فیلولوژی کلاسیک مشغول شد. نیچه پس از یک ترم تحصیل، به مطالعات الهیاتی خویش پایان داد و ایمان و اعتقادات مسیحی خویش را...
نکوداشت های کتاب زایش تراژدی
With A wide ranging discussion of the nature of art, science, and religion.
با طیفی گسترده از مباحثات درباره ی ماهیت هنر، علم و دین.
Amazon Amazon

A creative meditation on the sources of artistic inspiration.
تأملی خلاقانه بر ریشه های الهام بخشی هنری.
Barnes & Noble

قسمت هایی از کتاب زایش تراژدی (لذت متن)
رازی در جهان هست که زندگی را هراس آور و تراژیک می سازد؛ اما به یاری هنر می توان از این هراس و سویه ی تراژیک زندگی عبور کرد.

دیونیزوس بی پایان است: می رقصد، چون رقصی بی پایان، جسم را در فضا نمایان می کند. مکان را رد می کند و او ذات موسیقی است.

یونانیان به خوبی از راز آن دنیای پنهان باخبر بودند. بزرگی و عظمت روحشان در آن بود که تسلیم آن جهان نمی شدند، بلکه با آن می جنگیدند و همین برای آنان به معنای آری گفتن به جهان بود.