کتاب حلقه سرخ و پنج داستان دیگر

The Adventure of the Red Circle
کد کتاب : 1293
مترجم :
شابک : 978-9643635701
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 210
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1911
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 6 مهر

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

معرفی کتاب حلقه سرخ و پنج داستان دیگر اثر آرتور کانن دویل

کتاب حلقه سرخ و پنج داستان دیگر، مجموعه ای از داستان های کوتاه نوشته ی آرتور کانن دویل است که اولین بار در سال 1911 به چاپ رسید. خانم وارن به خاطر نگرانی درباره ی یکی از مستأجرانش، به شرلوک هولمز مراجعه می کند. این مستأجر، مردی جوان است که قبل از ترک خانه، کرایه ی پانزده روز را از پیش حساب کرد و در ساعات انتهایی شب به خانه بازگشت اما از آن زمان، کسی او را ندیده است. او از خانم وارن مشخصاً درخواست کرد که کسی مزاحمش نشود؛ غذا پشت در اتاقش گذاشته شود و او فهرست چیزهای مورد نیازش، از جمله روزنامه ای به خصوص، را بر روی کاغذی یادداشت کند. هولمز که از این پرونده به وجد آمده، حدس می زند که ساکن کنونی خانه، شخصی نباشد که در ابتدا آن را اجاره کرد بلکه می تواند فردی در حال فرار باشد که اطلاعات و اخبار را از روزنامه ها دریافت می کند. اما آیا حقیقت پشت پرده ی ماجرا همین است؟

کتاب حلقه سرخ و پنج داستان دیگر

آرتور کانن دویل
سر آرتور ایگناتیوس کانن دویل، زاده ی ۲۲ مه ۱۸۵۹ و درگذشته ی ۷ ژوئیه ۱۹۳۰، نویسنده و پزشک اسکاتلندی بود. وی شهرت خود را مدیون خلق شخصیت شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی بسیار مشهور، است.آرتور کانن دویل در ادینبورگ چشم به جهان گشود. پدر وی چارلز دویل فرزند جان دویل و برادر ریچارد دویل بود. پدر وی همانند پدر و برادرش به کار نقاشی مشغول بود. البته عدم موفقیت وی در این رشته سبب شد تا وی به شدت به مشروبات الکلی اعتیاد پیدا کند و در نهایت به خاطر حمله های ناشی از بیماری صرع به آسایشگاه منتقل شود. او فردی ...
نکوداشت های کتاب حلقه سرخ و پنج داستان دیگر
Another classic adventure from Sherlock Holmes.
یک ماجراجویی کلاسیک دیگر از شرلوک هولمز.
Amazon Amazon

Conan Doyle’s incomparable tales.
داستان های بی همتای کانن دویل.
Barnes & Noble

Sherlock Holmes is the very foundation stone of the edifice that is crime fiction.
شرلوک هولمز، سنگ بنای عمارت داستان های جنایی است.
Times Times

قسمت هایی از کتاب حلقه سرخ و پنج داستان دیگر (لذت متن)
جایی که او آماده کرده بود، مخفی گاه بی نظیری بود. آینه طوری قرار گرفته بود که اگر در تاریکی می نشستیم، می توانستیم در رو به رو را به وضوح ببینیم. تازه در این مکان مستقر شده بودیم و خانم وارن از پیش ما رفته بود که صدای دیلینگ دیلینگ ضعیفی خبر داد که همسایه مرموزمان زنگ زده است...

واتسون عزیزم، تو که می دانی از وقتی سرهنگ کرادرز را به زندان انداخته ایم، چقدر حوصله ام سر رفته. مغز من مثل ماشین مسابقه است؛ اگر به کاری که برایش ساخته شده مشغول نباشد، خودش را از بین می برد.

آقا لطفا دست نگه دارید، شما مثل دوستم، دکتر واتسون، هستید که عادت بدی دارد و داستان هایش را غالبا از آخر تعریف می کند. خواهش می کنم به افکارتان نظم دهید و به ترتیب تاریخ به من بگویید دقیقا چه اتفاق هایی موجب شده با موهای شانه نکرده و ژولیده، و کفش مهمانی و جلیقه ای که دکمه هایش را اشتباه بسته اید، به دنبال مشورت و کمک بیایید.