کتاب گرگ های پوشالی

Wolf hollow
کد کتاب : 13146
مترجم :
شابک : 978-6004621373
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 256
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : 26 اردیبهشت

گودال گرگ ها
Wolf Hollow
کد کتاب : 14562
مترجم : سمیه سادات اکبرنیا
شابک : 978-9641702900
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 288
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 26 اردیبهشت

معرفی کتاب گرگ های پوشالی اثر لارن ولک

آنابل که در سایه های دو جنگ جهانی بزرگ شده است ، در شهر کوچک خود در پنسیلوانیا زندگی کاملا ساکت و آرامی داشته است. تا روزی که دانش آموز جدیدی به نام بتی به کلاس آنها می رود. بتی به سرعت خود را به عنوان فردی خشن و ظالم آشکارا نشان می دهد. ابتدا قلدری بتی منفرد و جدا به نظر می رسد اما همه چیز به سرعت به هم می ریزد و توبی کهنه سرباز جنگ جهانی دوم مورد حمله های بتی قرار می گیرد. در حالی که دیگران همیشه توبی را به عنوان فردی عجیب و غریب می بینند آنابل فقط مهربانی را می شناسد. به زودی او باید شهامت آن را پیدا کند که به عنوان تنها صدای عدالت بایستد و این در حالی است که تنش ها روز به روز بیشتر می شود.
بسیاری از منتقدان رمان گرگ های پوشالی لورن ولک را با کشتن مرغ مقلد هارپر لی مقایسه می کنند. رمانی برای نوجوانان که خواندنش برای بزرگسالان نیز می تواند جذاب باشد.
لورن ولک کوشیده است در رمان گرگ های پوشالی یک زندگی کودکانه را در دوران جنگ جهانی دوم به تصویر بکشد. و به مفاهیمی مانند پیش داوری و قضاوت و نیز عدالت بپردازد.

کتاب گرگ های پوشالی


ویژگی های کتاب گرگ های پوشالی

برنده ی جایزه ی نیوبری سال 2017

نامزد جایزه ی کتاب نوجوانان گودریدز سال 2016

لارن ولک
لارن ولک، زاده ی 28 اکتبر 1956، نویسنده ی آمریکایی است.ولک در بالتیمور در ایالت ماریلند به دنیا آمد. او پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه براون و گرفتن مدرک در رشته ی ادبیات انگلیسی در سال 1981، به عنوان ویراستار و معلم انگلیسی مشغول به کار شد. ولک سپس به نویسندگی روی آورد و علاوه بر آن، به شعر و هنرهای تجسمی نیز پرداخت.
نکوداشت های کتاب گرگ های پوشالی
The narrative is powerful, complex, and lifelike…Thematically, this book raises some of the same issues as To Kill a Mockingbird, but with social status rather than racism as the basis for injustice…VERDICT: Highly recommended for purchase; a truly moving debut
روایت قدرتمند ، پیچیده و مانند یک زندگی واقعی است ... از لحاظ موضوعی ، این کتاب برخی کتاب های دیگر را تداعی می کنداما با وضعیت اجتماعی را به جای نژادپرستی به عنوان پایه ای برای بی عدالتی مطرح می کند ... بسیار برای خرید توصیه می شود. یک حرکت واقعی.
School Library Journal, starred review

Must not be missed…A sweeping, profound book on the deep courage it takes to be a compassionate human, Wolf Hollow will stay with readers long after the last page is read, and in all probability, long into adulthood
کتابی که نباید از دست داد ... کتابی گسترده و ژرف در مورد شجاعتی که عمیق که برای تبدیل شدن به انسانی دلسوز لازم است ، گرگ های پوشالی مدت ها بعد از خواندن آخرین صفحه و به احتمال زیاد تا بزرگسالی در ذهن خوانندگان خواهد ماند
Books to Borrow, Books to Buy

Wrenching and true…With a precociously perceptive girl as a main character; a damaged, misunderstood recluse; and themes of prejudice and bigotry, comparisons to Harper Lee’s ‘To Kill a Mockingbird’ will abound. But Wolk gives us her own story—one full of grace and stark, brutal beauty.
سریع و واقعی ... با یک دختر با درک زودرس به عنوان شخصیت اصلی؛ آسیب دیده، درک نشده و منزوی ؛ و مضامین تعصب و پیش داوری ، با کشتن مرغ مقلد هارپر لی بسیار مقایسه خواهد شد. اما گرگ های پوشالی داستان خودش را برای ما تعریف می کند - داستانی پر از زیبایی و لطافت و وحشیانه.
New York Times Book Review New York Times Book Review

قسمت هایی از کتاب گرگ های پوشالی (لذت متن)
پاییز 1943 بود که زندگی آرامم به تب و تاب افتاد؛ دلیلش نه فقط جنگی که کل دنیا را به جان هم انداخت بود، بلکه دختر بدجنسی بود که با آمدنش به تپه هایمان، همه چیز را عوض کرد. بعضی وقت ها آن قدر گیج و گنگ میشدم که حس میکردم بدنه ی یک آسیاب بادی ام که دور تا دورش پر از همهمه و هیاهوست؛ اما در طول آن مدت آشفته و به هم ریخته، می دانستم درست نیست با یک کتاب و یک سیب توی طویله پنهان شوم و اجازه بدهم همه ی اتفاق ها بدون من پیش برود. نمیشد دوازده ساله شوم، بدون اینکه گلیم خودم را از آب بیرون بکشم؛ منظورم جایگاه، کمی اختیار وئ امکان کسی شدن در زندگی است. اما همه چیز به این ها ختم نمیشد. سالی که دوازده سالم شد، یاد گرفتم حرفی که میزنم و کاری که انجام میدهم، اهمیت دارد؛ آن قدر که گاهی مطمئن نبودم بار آن همه مسئولیت را میخواهم به دوش بکشم یا نه... .

منتظر ماندم؛ مستقیم به صورتش نگاه کردم. نمی خواستم کوتاه بیایم. می خواستم این قضیه را با بتی حل کنم. اگر قرار بود به من آسیب بزند می توانست دقیقا همان جا و در همان لحظه این کار را بکند و من هم بالاخره می توانستم قبل از اینکه روز تمام شود، کاری درباره آن بکنم. اما هیچ کاری نکرد، جز اینکه لحظه ای دیگر هم همان طور توی فکر ایستاد؛ و بعد از سر راهم کنار رفت.