کتاب بین دیوانه و رودخانه

Between Riverside and Crazy
کد کتاب : 1315
مترجم :
شابک : 978-600-253-331-9
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 144
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 30 فروردین

از ریورساید تا دیوانگی
Between Riverside and Crazy
کد کتاب : 21296
مترجم : فرزانه غلامی
جعفر میرزایی
شابک : 978-9641856092
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 135
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 30 فروردین

معرفی کتاب بین دیوانه و رودخانه اثر استیفن ادلی گرجیس

کتاب بین رودخانه و دیوانه، نمایشنامه ای نوشته ی استیفن ادلی گرجیس است که نخستین بار در سال 2014 وارد بازار نشر شد. این نمایشنامه ی فوق العاده موفق که با شوخ طبعی، عطوفت، اشتیاق و تخیل کم نظیر نمایشنامه نویس برجسته، استیفن ادلی گرجیس نوشته شده، توانست انواع و اقسام جوایز ادبی، از جمله جایزه ی پولیتزر نمایشنامه، را درو کند. این نمایشنامه، داستان کمدی تاریکی درباره ی مردی است که تلاش می کند در دنیای در حال فروپاشی پیرامون، کنترل اوضاع را به دست بگیرد. والتر «پاپس» واشنگتن، یک افسر پلیس بازنشسته در نیویورک است. همسرش درگذشته و پسرش، جونیور، به تازگی از زندان آزاد شده است. والتر به خاطر این که تصادفاً توسط پلیس دیگری مورد هدف گلوله قرار گرفت، مشغول پیگیری شکایت خود از دپارتمان پلیس نیویورک است. به نظر می رسد که پس از سال ها زندگی میان رودخانه و دیوانگی، دیگر هیچ خبری از خاطرات روزهای قدیم در زندگی والتر نیست.

کتاب بین دیوانه و رودخانه


ویژگی های کتاب بین دیوانه و رودخانه

برنده ی جایزه ی پولیتزر نمایشنامه سال ۲۰۱۵

برنده ی جایزه ی نمایشنامه ی حلقه ی منتقدین نیویورک سال ۲۰۱۵

برنده ی جایزه ی لوسیل لورتل سال ۲۰۱۵

استیفن ادلی گرجیس
استیفن ادلی گرجیس، نمایشنامه نویس، فیلمنامه نویس، کارگردان و بازیگر آمریکایی است.پدر گرجیس، مصری است و مادرش، تباری ایرلندی – آمریکایی دارد. او در شمال غرب شهر نیویورک بزرگ شد و در سال 1992 از دانشگاه البانی فارغ التحصیل شد. گرجیس، کارگردان هنری سابق و یکی از اعضای کنونی گروه نمایشی LAByrinth در نیویورک است. نمایشنامه های او هم در برادوی و هم خارج از برادوی، و همچنین در انگلستان به اجرا درآمده اند. گرجیس با نمایشنامه ی «بین دیوانه و رودخانه»، برنده ی جایزه ی پولیتزر نمایشنامه در سال 201...
نکوداشت های کتاب بین دیوانه و رودخانه
wonderful, and unpredictable tragicomedy.
یک داستان تراژیکمدی شگفت انگیز و غیرقابل پیش بینی.
Newsday Newsday

A gem!
یک جواهر!
Entertainment Weekly Entertainment Weekly

Completely compelling.
تماما هیجان انگیز.
Barnes & Noble

قسمت هایی از کتاب بین دیوانه و رودخانه (لذت متن)
حتی پلیس ها هم از پلیس ها متنفرند. همه تنفر خاصی نسبت به پلیس های سیاه پوست دارند. شهروندهای سیاه فکر می کنند ما عمو تام هستیم و شهروندای سفید فکر می کنند ما عوضی و خودشیفته ایم.

اگه بویی از انسانیت برده بودی، می دونستی یه آدم شریف رو نمی شه خرید. یه آدم شریف به راحتی از فساد و جرم نمی گذره و با سکوتش، به دورویی و نژادپرستی و نقض دردناک حقوق شهروندی همه ی ما کمک نمی کنه.