آوای لطیف اهریمن

Loot and Other Stories

  • قیمت : ۱۲,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۹,۶۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: بوتیماربوتیمار
مترجم: فاطمه پورجعفری

معرفی کتاب آوای لطیف اهریمن اثر نادین گوردیمر

کتاب آوای لطیف اهریمن، مجموعه ای از داستان های کوتاه نوشته ی نادین گوردیمر است که اولین بار در سال 1997 منتشر شد. برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات، نادین گوردیمر، با استعداد و نبوغ منحصر به فرد خود به فراز و فرودهای زندگی شخصیت هایی می پردازد که با شرایطی غیرمنتظره رو به رو می شوند. در یکی از داستان ها، زلزله ای باعث می شود گنج های کف اقیانوس پدیدار شوند و حرص و طمع بازماندگان این حادثه به تصویر کشیده شود. داستانی دیگر به آرمان گرایی های بروکراتیک، بخشی از تاریخ استعمار و رابطه ای عاشقانه می پردازد که پایان شگفت انگیزی دارد. و یکی دیگر از این قصه ها به شکلی فوق العاده جذاب و خلاقانه، اساسی ترین سوالات درباره ی ماهیت هستی را مورد کاوش قرار می دهد. کتاب آوای لطیف اهریمن با داستان هایی روشنگرانه و تأثیرگذار، عمیق ترین باورهای مخاطبین را به چالش می کشد و با زیبایی هنرمندانه ی خود در ذهن ماندگار می شود.

کتاب آوای لطیف اهریمن


ویژگی ها کتاب آوای لطیف اهریمن

اثری از نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات

مشخصات کتاب آوای لطیف اهریمن
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-7556-46-7
سال انتشار شمسی :1393
سال انتشار میلادی :1997
تعداد صفحه :144
سری چاپ :1
نکوداشت های کتاب آوای لطیف اهریمن
Deeply exhilarating.
عمیقا هیجان انگیز.
The Boston Globe

Brilliant.
درخشان.
Pittsburgh Post- Gazette

A remarkable collection.
مجموعه ای شایان توجه.
Richmond Times-Dispatch

بخش هایی از کتاب آوای لطیف اهریمن (لذت متن)
مهم نبود که عاشق بودند، چنان عشقی در واقع پیوند میان دو نژاد و رنگ به حساب می آمد و از لحاظ قانونی در آن روزها، جرم شناخته می شد و قطعا درس و تحصیل پسر را در معرض خطر قرار می داد. پدر و مادرش می خواستند که او پزشک شود، نه عاشقی پشت میله های زندان... چه ناراحتی عذاب آوری را تحمل می کرد پدر، اگر می دانست که بر سر دختر محبوبش، چه بلایی آمده است. تنها جینی می داند که در واقع این اقدام پنهانی و شتاب زده، دلیل ناباروری کنونی اوست. نه هیچ کس دیگر؛ و نه حتی کارل. ماجرا مربوط به آن دوره از زندگی با می شود که هنوز کارل را پیدا نکرده بود. هنوز به طور تصادفی، به این جفت نادر و برگزیده اش در چمنزارهای طبیعت اطراف، برخورد نکرده بود.

هر دیداری، از نگاه او، شروعی تازه بود، بی تاثیر از تجربه های پیشین آن ها از یکدیگر. اگر در دیدار قبل، شما معشوقه اش بودید، باید انتظار این را داشته باشید که در این دیدار مانند خواهری با شما برخورد شود. اگر تا به حال دوستی بوده اید، از این که این بار خود را در جایگاه معشوق می بینید، شگفت زده شوید.