کتاب باز آفرینی مدل کسب و کار

Reinvent your business model

مشخصات کتاب باز آفرینی مدل کسب و کار
مترجم : پدرام فرزین
شابک : 978-6226840071
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 207
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 16 فروردین

معرفی کتاب باز آفرینی مدل کسب و کار اثر مارک جانسون

مارک دابلیو جانسون، در کتاب پیشگام خود با نام «تصرف فضای خالی»، استدلال می کند که نوآوری مدل کسب وکار اثبات شده ترین روش برای دستیابی به رشد تحول آفرین است. از آن زمان به بعد، اوبر، ایربی ان بی و دیگر استارت آپ ها، کسب وکار تمامی صنایع را مختل کرده اند و شرکت هایی مانند بلاک باستر، سیرز، تویز آر آس و بلک بری همگی به حاشیه رانده شدند و «تحول دیجیتالی» به یکی از داغ ترین (و ناشناخته ترین) شعارهای کسب وکار تبدیل شده است. تقریبا یک دهه بعد، به هنر و علم نوآوری مدل کسب وکار بیش از هر زمان دیگری توجه می شود.

جانسون در این نسخه ی بازبینی شده، که هم مطالب و هم عنوان آن به روزرسانی شده اند، برای درک نحوه ی عملکرد واقعی مدل کسب وکار، چارچوبی کاملا کاربردی را ارائه می دهد. وی، با شناسایی ۴ بخش سازنده ی اصلی این چارچوب، فرآیند سازمان یافته و تکرارپذیری را برای بازآفرینی مدل کسب وکار موجود یا خلق مدل کسب و کار جدیدی و سپس پرورش و تبدیل آن به بنگاه اقتصادی سودآور ارائه می کند. جانسون، در فصل جدیدی تحت عنوان «تحول دیجیتالی»، نشان می دهد که تحول گران سریالی مانند آمازون چگونه از نوآوری مدل کسب وکار به صورت کاملا موفقیت آمیز نهایت استفاده را می برند.

کتاب «بازآفرینی مدل کسب وکار»، با مطالعه ی جامع نمونه های موردی متشکل از شرکت هایی که به موفقیت رسیده اند و کالبدشکافی دلایل عدم موفقیت سایر شرکت ها، به شما نشان می دهد که چگونه:

در خصوص زمان و یا ضرورت یا عدم ضرورت مدل جدید کسب وکار برای شرکت خود تصمیم گیری کنید.
فرصت های مهم جدید را برای خدمت رسانی به مشتریان کنونی خود در بازارهای موجود شناسایی کنید.
با استفاده از مدل های کسب وکار و محصولات نوآورانه به مشتریان کاملا جدید دست یابید و بازارهای جدیدی را ایجاد کنید.
فرصت های رشد و پیشرفت حاصل از تحولات ساختاری در تقاضای بازارها، سیاست های دولت و فناوری های جدید را کشف و از آن ها استفاده کنید.
نوآوری مدل کسب وکار را به نظامی قابل پیش بینی تر در سازمان خود تبدیل کنید.
نوآوری مدل کسب وکار این قدرت را دارد که کل صنایع از جمله خرده فروشی، هوانوردی، رسانه و تکنولوژی را دست خوش تغییر کند و منجر به توزیع مجدد میلیاردها دلار ارزش در بازار شود. این کتاب ابزارهای لازم برای ایجاد تغییر در شرکت و دستیابی به موفقیت های پایدار را در اختیار شما قرار می دهد.

«بازآفرینی مدل کسب وکار» کتابچه ی نوآوری های استراتژیکی است که هم اکنون و هم در آینده به آن نیاز خواهید داشت.

کتاب باز آفرینی مدل کسب و کار