کتاب اندازه گیری دنیا

Measuring the World
  • 20 % تخفیف
    قیمت : 48,000 | 38,400 تومان

  • موجود
  • انتشارات: افق افق
    نویسنده:
کد کتاب : 15063
مترجم :
شابک : 978-9643697587
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 368
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2005
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 9 مهر

نامزد نهایی دریافت چندین جایزه ی ادبی

معرفی کتاب اندازه گیری دنیا اثر دانیل کلمان

کتاب « اندازه گیری دنیا » ورود استعدادی جدید و پر افتخار در صحنه بین المللی را نشان می دهد. رمان طنز درخشان نویسنده جوان اتریشی ، دانیل کلمان ، حول دیدار دو نابغه عظیم روشنگری می چرخد. در اواخر قرن هجدهم ، دو جوان آلمانی برای اندازه گیری جهان تصمیم گرفتند. یکی از آنها طبیعت گرای اشراف زاده ،الکساندر فون هومبولت است که در مبحث جنگل ها بحث می کند ، او تا پایین رودخانه اورینوکو سفر می کند ، سموم را می چشد ، از بالاترین کوهی که انسان ها می شناختند صعود می کند ، شپش های سر را شمارش می کند و هر غار و تپه ای را که در آن می گذرد کاوش و اندازه گیری می کند. دیگری ، ریاضیدان تازه کار درون گرا، فریدریش گاوس است که بدون ترک خانه خود می تواند ثابت کند که فضا منحنی است. این دو قطب مخالف که هر دو به شدت مشهور و متضاد هم هستند ، سرانجام در سال 1828 در برلین با هم ملاقات می کنند .

کتاب اندازه گیری دنیا

دانیل کلمان
دانیل کلمان (به آلمانی: Daniel Kehlmann) (زاده ۱۳ ژانویه ۱۹۷۵) نویسنده آلمانی زبان متولد مونیخ است. وی تابعیت آلمان و اتریش را داراست.کلمان دارای دغدغه‌های فلسفی است، همان افکاری که نیچه با آن در تقابل بود و از ان سخن می‌گفت و این نویسنده از زاویه‌ای دیگر با آنها روبرو می‌شود و قصد دارد تهی بودن آن را برملا کند. از ویژگی‌های کارهای دانیل کلمان می‌توان به طنز پنهان و شیوه و نحوه بیان وی را نام برد که دارای محبوبیت فراوان است. کلمان شخصیت‌ها را ساده بیان می&zw...
نکوداشت های کتاب اندازه گیری دنیا
"A masterfully realized, wonderfully entertaining and deeply satisfying novel. . . . Addictively readable and genuinely and deeply funny."
"رمانی کاملا قابل درک، فوق العاده سرگرم کننده و کاملا رضایت بخش است ... خواندنش اعتیاد آور است و در واقع عمیقا بامزه است."
Los Angeles Times Los Angeles Times

قسمت هایی از کتاب اندازه گیری دنیا (لذت متن)
این که آدم در یک زمانۀ خاصی به دنیا آمده باشد و خواه ناخواه، زندانی همان زمانه باقی بماند، هم ناجور است هم ناحق. نمونۀ کامل جبر تاسف انگیز هستی. به این ترتیب، آدم نسبت به گذشتگان به طرزی ناجوانمردانه، برتری پیدا می کند، در حالی که در مقایسه با آیندگان، دلقکی بیش نیست.