کتاب والس خداحافظی

The Farewell Waltz
کد کتاب : 1518
مترجم :
شابک : ‏‫‬‭978-964-7199-32-2‮‬‏‬‬
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 269
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1972
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 7 مهر

مهمانی خداحافظی
Farewell Waltz
کد کتاب : 3303
مترجم :
شابک : 978-9646626018
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 312
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1972
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 9 مهر

معرفی کتاب والس خداحافظی اثر میلان کوندرا

کتاب والس خداحافظی، رمانی نوشته ی میلان کوندرا است که اولین بار در سال 1972 چاپ شد. در این داستان طنزآمیز و به یاد ماندنی که در شهری قدیمی در اروپای مرکزی می گذرد، هشت شخصیت وارد ماجرایی جالب می شوند: پرستاری زیبا و نامزد سابقش؛ مردی عجیب و غریب که پزشک زنان و زایمان است؛ یک آمریکایی ثروتمند که هم اخلاق گراست و هم بی اخلاق؛ نوازنده ای معروف و همسر زیبا و بسیار شکاک او؛ و مردی که قبلاً یک زندانی سیاسی بوده و اکنون می خواهد از کشور خارج شود. رمان والس خداحافظی که بدون شک جزء درخشان ترین و سرگرم کننده ترین رمان های کوندرا به حساب می آید، به شکلی جذاب و متفاوت به اساسی ترین سوالات بشر می پردازد.

کتاب والس خداحافظی


ویژگی های کتاب والس خداحافظی

میلان کوندرا، نامزد جایزه نوبل ادبیات و از پرفروش ترین نویسندگان اروپا

میلان کوندرا
میلان کوندرا، زاده ی ۱ آوریل ۱۹۲۹ در برنو، چکسلواکی، نویسنده ی اهل چک است که از سال ۱۹۷۵ به فرانسه تبعید شد و نهایتا در سال ۱۹۸۱ به تابعیت فرانسه درآمد. او خود را نویسنده ای فرانسوی می داند و مصر است که آثارش باید چه در کتاب فروشی ها و چه در دسته بندی ادبی جزو ادبیات فرانسه محسوب شود. بهترین اثر کوندرا، بار هستی است. قبل از انقلاب مخملی ۱۹۸۹، حکومت کمونیستی کتاب های وی را در چک ممنوع کرده بود. او ترجیح می دهد به دور از هیاهوی شهرت زندگی کند و کمتر با رسانه ها گفت وگو می کند. میلان کوندرا تاکن...
نکوداشت های کتاب والس خداحافظی
One of the very best of a great writer's works.
یکی از برترین آثار یک نویسنده ی بزرگ.
Harper Collins

Kundera’s delightful, powerful and endlessly entertaining novel.
رمان لذت بخش، قدرتمند و بی نهایت سرگرم کننده ی کوندرا.
Publishers Weekly Publishers Weekly

An impressive work.
اثری تحسین برانگیز.
The Lit Pub

قسمت هایی از کتاب والس خداحافظی (لذت متن)
یاکوب می دانست که همه ی انسان ها در نهان، آرزوی مرگ کسی را دارند و فقط دو چیز مانع از متحقق کردن آرزویشان می شود: ترس از مجازات و دردسرهای عینی و واقعی ناشی از ارتکاب قتل.

مادری نفرین است، قیدی ظالمانه تر از قید میان مادر و فرزند وجود ندارد؛ و به علاوه باید فکر کنم که بچه ام را وارد چگونه دنیایی می کنم. او به یک چشم بهم زدن به مدرسه خواهد رفت و کله اش پر از دروغ های محض و چرندیاتی خواهد شد که در تمام عمر سعی کرده ام با آن ها مبارزه کنم. آیا باید ناظر تبدیل تدریجی فرزندم به یک ابله همرنگ جماعت بشوم؟ یا باید میراث عقلی خود را به او بدهم و در مقابل، ناظر خوردگی روزافزونش در رویایی با همان تضادهای قدیمی باشم؟ و البته باید به فکر خودم هم باشم. در این مملکت، والدین را به خاطر نافرمانی فرزندانشان و بچه ها را به خاطر خلافکاری والدینشان مجازات می کنند...

هیچکس این را درک نمی کند و از همه کمتر زنم، او فکر می کند که نشانه ی استوار عشق مرد، بی علاقگی او نسبت به زن های دیگر است؛ ولی این حرف بی ربطی است. چیزی همیشه مرا به سمت زن دیگری می کشد، اما به محض این که تصاحبش می کنم، نوعی نیرو که خاصیت فنری دارد دوباره به طرف کامیلا پرتابم می کند. بعضی وقت ها احساس می کنم که فقط به خاطر پیوند دوباره، آن پرواز شگفت انگیز بازگشت (سرشار از محبت، اشتیاق، افتادگی) به سوی همسرم که با هر بی وفایی تازه بیشتر دوستش می دارم، است که دنبال زن های دیگری می افتم.