کتاب استالین (۲ جلدی)

Young Stalin
(از تولد تا انقلاب کبیر،از غضب قدرت تا مرگ)
کد کتاب : 15398
مترجم :
شابک : 978-9643807290
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 1446
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 28 دی
تعداد جلد : 2

استالین جوان
Young Stalin
کد کتاب : 40861
مترجم :
شابک : 978-9641852117
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 610
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 28 دی

معرفی کتاب استالین (۲ جلدی) اثر سایمن سیبیگ مانتیفوری

کتاب استالین جوان روایتی است از اینکه استالین چگونه استالین شد. سیمون سیبیگ مانتیفوری با بررسی سفر استالین از تاریکی به قدرت ، از این راز پرده برمیدارد.
بر اساس ده سال تحقیق ، استالین جوان – به همراه جلد دوم آن : استالین، دربار تزار سرخ - پیش تاریخی درخشان درباره ی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی ، تاریخچه ی انقلاب و زندگی نامه ای صمیمی است. مانتیفوری داستان پسری کاریزماتیک ، تاریک و آشفته را که در فقر متولد شده و از تربیتش آسیب دیده اما دارای استعدادهای غیرمعمولی است ، روایت می کند. استالین که به عنوان یک شاعر اشعار عاشقانه تحسین می شد و به عنوان یک کشیش آموزش دیده بود ، رسالت واقعی خود را به عنوان یک انقلابی قاتل یافت. در اینجا داستان دراماتیک دوستی ها و نفرت های او ، بسیاری از عشق های او ، روابط پیچیده او با پلیس مخفی تزاری و چگونگی تبدیل شدن او به سیاستمداری بی رحم که امپراتوری شوروی را در وجهه وحشیانه خود شکل داد به خوبی روایت شده است . استالین جوان توسط نیویورک تایمز اینگونه توصیف شده است :"بیوگرافی دقیق و معتبر" ، خواندن این کتاب برای هر کس که به تاریخ روسیه علاقه مند است ضروری است.
این زندگی نامه تحسین شده از استالین و اطرافیانش در طول دهه های وحشتناک قدرت عالی او ، درک ما را از استالین به عنوان دیکتاتور شوروی ، رهبر مارکسیست و تزار روسیه تغییر می دهد.
در جلد دوم آن استالین، دربار تزار سرخ، سیمون سیبیگ مانتیفوری بر اساس تحقیقات پیشگامانه اش، ترس و خیانت ، امتیاز و فسق ، زندگی خانوادگی و قساوت قاتل این دنیای مخفی را آشکار می کند. این شاهکار تحقیقی که با استفاده از روایتی جذاب ارائه شده است ، به کتابی کلاسیک در زمینه تاریخ تبدیل شده است. این کتاب نشان می دهد که چگونه پیروزی ها و جنایات استالین محصول مارکسیسم متعصب و شخصیت با استعداد اما ناقص او است. هر دو جلد کتاب استالین، تصویر صمیمی از یک مرد را ارائه می دهد که به همان اندازه که پیچیده و انسانی است ، بی رحمانه و وحشتناک است.

کتاب استالین (۲ جلدی)


ویژگی های کتاب استالین (۲ جلدی)

برنده جایزه ادبی کاستا سال 2007

برنده جایزه کتاب لس آنجلس تایمز سال 2007

نامزد جایزه یادبود جیمز تیت بلاک سال 2007

سایمن سیبیگ مانتیفوری
سایمن سیبیگ مانتیفوری (زاده 27 ژوئن 1965) مورخ ، مجری تلویزیونی و نویسنده کتاب ها و رمان های تاریخ محبوب بریتانیا است.مونتفيور به عنوان بانكدار، روزنامه نگار در امور خارجي و يك خبرنگار جنگي مشغول به كار بود كه درگيري ها را در زمان سقوط اتحاد جماهير شوروي پوشش مي داد.
نکوداشت های کتاب استالین (۲ جلدی)
Brilliantly researched. . . . The portrait of Stalin that emerges from these pages is more complete, more colorful, more chilling, and far more convincing than any we have had before.
تحقیقی درخشان... چهره ای که از استالین در این صفحات پدیدار شده است، کامل تر، رنگارنگ تر، جذاب تر و متقاعد کننده تر از تمام چیزهایی است که قبلا بوده است.
The New York Review of Books

Young Stalin is brilliantly readable, as intricately plotted and full of detail as a good novel, scrupulously researched, and full of hitherto unknown (or unreported) facts about Stalin's life
استالین جوان یک کتاب درخشان است. در عین حال که طرحی پیچیده و جزئیاتی مانند یک رمان خوب دارد، تحقیقی دقیق و پر از واقعیت های ناشناخته در مورد زندگی استالین است.
Men's Vogue

A meticulously researched, authoritative biography
یک زندگی نامه ی دقیق و معتبر.
The New York Times

قسمت هایی از کتاب استالین (۲ جلدی) (لذت متن)
در ساعت ده و سی دقیقه صبح دم کرده چهارشنبه سیزدهم ژوئن ۱۹۰۷ در میدان مرکزی شلوغ شهر تفلیس، یک کاپیتان سواره نظام شیک پوش ملبس به شلوار سوارکاری و پوتین، با یک شمشیر بزرگ قزاقی آویخته به کمر، روی اسب نشسته بود و حرکات نمایشی انجام می داد. کاپیتان همزمان مشغول شوخی کردن با دو دختر گرجی زیبای شیک پوش بود. دخترها در حالی که چترهای رنگارنگی به دست داشتند، پیستولهایی را در زیر لباس های خود پنهان کرده و آماده شلیک بودند.

دوره گردان و بساطداران شهر با آن لباس های عجیب و غریبی که به تن داشتند، لوبیاهای ادویه زده گرجی و کیک پنیر داغ (خاچاپوری) به رهگذران عرضه می کردند. سقاها، دستفروش ها، جیب برها و حمال ها در بازارهای ایرانی و ارمنی شهر در تردد بودند. این بازارها با کوچه های تنگ و باریکشان بیشتر تداعی گر یک شهر شرقی بودند تا یک شهر غربی.

بچه های ولگرد خیابانی در سطح شهر پراکنده بودند. کشیش های نوجوان کارآموز، با قباهای بلند سفیدشان، در معیت کشیش ریشویی که سمت استادی آنها را بر عهده داشت در آن سوی خیابان از مدرسه علمیه مسیحیان بیرون آمده و در پیاده رو راه می رفتند. استالین قبلا برای مدت نه سال در این مدرسه علمیه درس کشیشی خوانده بود. این شهر رنگارنگ غیراسلاوی، غیرروسی و به شدت قزاقی ترکیب متنوعی از شرق و غرب بود؛ و این دنیایی بود که استالین در آن رشد و پرورش یافته بود.