کتاب استالین (۲ جلدی)

Young Stalin
(از تولد تا انقلاب کبیر،از غضب قدرت تا مرگ)
کد کتاب : 15398
مترجم :
شابک : 978-9643807290
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 1446
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 18 تیر

برنده جایزه ادبی کاستا سال 2007

برنده جایزه کتاب لس آنجلس تایمز سال 2007

نامزد جایزه یادبود جیمز تیت بلاک سال 2007

معرفی کتاب استالین (۲ جلدی) اثر سایمن سیبیگ مانتیفوری

کتاب حاضر روایت دوران کودکی، نوجوانی و جوانی مردی است که تاریخ معاصر چهره ای پلید و مخوف از او به یاد دارد. استالین که به خواست مادرش تحصیلات مذهبی را آغاز کرد و قرار بود مرد خدا باشد، به ناگاه بنیان های عقیدتی دیگری را پذیرا شد؛ در عدل الهی تردید کرد و حتی منکر وجود خدا شد. همچنین تحت تأثیر عقاید انقلابی، مبارزه ای بی امان را برای سرنگونی نظام تزاری آغاز کرد. او که پدرخواندهٔ گروهی تبهکار بود با سازماندهی سرقت از بانک، دزدی دریایی، و اخاذی و آدم کشی، منابع مالی لازم را در اختیار لنین، رهبر انقلاب روسیه، می گذاشت. او در بحث و نویسندگی به همان اندازه ماهر و زبردست بود که در قتل و سرقت و راه اندازی شورش های خیابانی. استالین در گرماگرم مبارزات، ماجراها و تنش های بسیار شکوفا شد. او در راه دستیابی به اهدافش برای زندگی انسان ها ارزشی قائل نبود. خشونت را داس مقدس تاریخ می دانست و میلیون ها نفر را با بی رحمی به کام نیستی و مرگ فرستاد. او که یک گرجی بود فقط به دلیل خصیصه جهان گرایانهٔ مارکسیسم توانست استالین شود و به قلهٔ قدرت صعود کند و در زمرهٔ پایه گذاران اولین نظام مارکسیستی جهان به شمار آید. استالین اعتقاد راسخ داشت که با رهبری سفاکانه اش کشور بحران زده اش را به سوی مدینهٔ فاضله خواهد برد.
این کتاب حاوی ناگفته های بسیاری است دربارهٔ استالین جوان و دیگر بازیگرانی که در جریان توفندهٔ انقلاب روسیه در کنارش بودند.

کتاب استالین (۲ جلدی)

سایمن سیبیگ مانتیفوری
سایمن سیبیگ مانتیفوری (زاده 27 ژوئن 1965) مورخ ، مجری تلویزیونی و نویسنده کتاب ها و رمان های تاریخ محبوب بریتانیا است.مونتفيور به عنوان بانكدار، روزنامه نگار در امور خارجي و يك خبرنگار جنگي مشغول به كار بود كه درگيري ها را در زمان سقوط اتحاد جماهير شوروي پوشش مي داد.