کتاب آخر داستان

The end of the story
کد کتاب : 15482
مترجم :
شابک : 978-9644486517
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 238
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 1994
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 25 مرداد

معرفی کتاب آخر داستان اثر لیدیا دیویس

لیدیا دیویس از نویسندگان معاصر آمریکایی است که به سال ١٩٤٧ متولد شده است. او مدتی همسر پل آستر بوده و با او در جنوب فرانسه و پاریس زندگی می کرده و در آن دوره از راه ترجمه به گذران زندگی می پرداختند. لیدیا دیویس در آغاز به عنوان مترجم مشغول به کار شد و بعد که به نوشتن داستان روی آورد، همچنان به ترجمه هم می پرداخت. او آثاری از موریس بلانشو، میشل لیریس، گوستاو فلوبر و پروست را ترجمه کرده و خاصه ترجمه او از «مادام بوواری» و «طرف خانه سوان» با استقبال زیادی مواجه شد.
آن طور که در مقدمه ترجمه «آخر داستان» آمده، لیدیا دیویس سبک و شیوه خاصش در نوشتن داستان کوتاه را بعد از آشنایی با اشعار راسل ادسون، شاعر آمریکایی، به دست آورد و تا پیش از آن داستان هایش از همان اصول سنتی داستان نویسی پیروی می کردند. او خودش در جایی گفته آشنایی با اشعار ادسون باعث شد تا دری به روی او گشوده شود تا در نوشتن اختیاری تام داشته باشد و هرآنچه می خواهد را به هر شکلی که می خواهد بنویسد: «مشهور است که او می تواند پیش پا افتاده ترین عناصر را به داستان هایی تأمل برانگیز تبدیل کند. گاهی این داستان ها به قدری کوتاه است که برخی آن ها را داستان نمی دانند و در ردیف شعر، جملات قصار، ضرب المثل یا حکایت قرارشان می دهند.» گرچه لیدیا دیویس با همان اولین ترجمه هایش به عنوان مترجم شهرت یافت، اما او با تاخیر به عنوان نویسنده به شهرت رسید. یعنی چیزی حدود یازده سال بعد از انتشار اولین مجموعه داستانش با عنوان «زن سیزدهم و مابقی داستان ها». «آخر داستان»، تنها رمانی است که از لیدیا دیویس منتشر شده و چاپ نخست آن به سال ١٩٩٥ برمی گردد. دیویس تاکنون جایزه های مختلفی را به واسطه ترجمه ها و داستان هایش به دست آورده است.

کتاب آخر داستان

لیدیا دیویس
لیدیا دیویس (انگلیسی: Lydia Davis؛ زادهٔ ۱۵ ژوئیهٔ ۱۹۴۷) یک نویسنده داستان کوتاه و رمان و مترجم اهل ایالات متحده آمریکا است. او مترجم آثاری چون مادام بواری اثر گوستاو فلوبر و در جستجوی زمان از دست رفته اثر مارسل پروست به زبان انگلیسی است. وی همچنین برنده جوایزی همچون کمک هزینه گوگنهایم و جایزه بوکر شده‌است.