کتاب ماه پنهان است

The Moon is down
کد کتاب : 1845
مترجم :
شابک : 978-9642092673
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 160
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1942
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 11 تیر

ماه پنهان است
The Moon Is Down
کد کتاب : 25786
مترجم :
شابک : 978-9640004623
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 156
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1942
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : ---

ماه پنهان است
The Moon is down
کد کتاب : 55704
مترجم :
شابک : 978-6001216411
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 189
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1942
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : ---

ماه پنهان است
The Moon is down
کد کتاب : 26379
مترجم :
شابک : 978-9651248597
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 162
سال انتشار شمسی : 1372
سال انتشار میلادی : 1942
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب ماه پنهان است اثر جان اشتاین بک

کتاب ماه پنهان است، رمانی نوشته ی جان اشتاین بک است که اولین بار در سال 1942 به انتشار رسید. شهری کوچک و آرام که در محاصره ی نیروهای دشمن قرار گرفته، باید با شرارت های تحمیل شده از دنیای بیرون و خیانت های زاده شده در دنیای درون خود رو در رو شود. اشتاین بک در این داستان درخشان که در نروژ در زمان جنگ جهانی دوم می گذرد، به تحلیل و بررسی تأثیرات تهاجم نظامی، چه بر شکست خورده ها و چه بر فاتحین، می پردازد. این نویسنده ی بزرگ با نفوذ به عمق عواطف شخصیت هایی همچون فرمانده ای آلمانی و یا خائنی نروژی، و با به تصویر کشیدن احساسات میهن پرستانه، از حقایقی ژرف و غالبا تشویش آور درباره ی جنگ و البته سرشت انسان پرده برمی دارد.

کتاب ماه پنهان است


ویژگی های کتاب ماه پنهان است

جان اشتاین بک برنده جایزه نوبل ادبیات

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1943 ساخته شده است.

جان اشتاین بک
جان ارنست استاینبک جونیور، زاده ی ۲۷ فوریه ۱۹۰۲ - درگذشته ی ۲۰ دسامبر ۱۹۶۸) که در منابع فارسی بیشتر با نام جان اشتاین بک شناخته می شود، یکی از شناخته شده ترین و پرخواننده ترین نویسندگان قرن بیستم آمریکاست. پدر جان، خزانه دار و مادرش آموزگار بود. پس از تحصیل علوم در دانشگاه استانفورد، در سال ۱۹۲۵ بی آنکه دانشنامه ای دریافت کرده باشد، دانشگاه را رها کرد و به نیویورک رفت. در این شهر خبرنگاری کرد و پس از دو سال به کالیفرنیا برگشت. مدتی به عنوان کارگر ساده، متصدی داروخانه، میوه چین و... به کار پرد...
نکوداشت های کتاب ماه پنهان است
A compelling and moving novel.
رمانی هیجان انگیز و تکان دهنده.
Amazon Amazon

A fascinating story.
داستانی شگفت آور.
Bookstoker

قسمت هایی از کتاب ماه پنهان است (لذت متن)
و آن مردان پیوسته به یاد خانه بودند. افراد گردان کم کم از سرزمینی که اشغال کرده بودند بیزار شدند و با مردم درشتی کردند. مردم نیز با آنان درشتی کردند. رفته رفته اندک هراسی در دل فاتحان رخنه کرد، ترس از این که جنگ هرگز تمام نشود و آنان هیچ گاه به خانه برنگردند و دیگر روی آسایش را نبینند، ترس از این که روزی از پا دربیایند و همچون خرگوشی در کوهستان شکار شوند، زیرا نفرت مردمی که سرزمینشان اشغال شده بود هیچ گاه فرو نمی نشست.

خیال می کنند چون خودشان یک پیشوا و یک سر دارند، ما هم مثل آنان هستیم. می دانند که اگر سر ده نفر از خودشان بالای دار برود، نابود خواهند شد. اما ما مردمانی آزاد هستیم و به اندازه ی جمعیت خود سر داریم و در موقع لزوم رهبرانی مثل قارچ در میانمان خواهند رویید.

شکست، مفهومی موقتی است. شکست در یک نبرد، ماندگار نمی ماند. ما شکست خوردیم و حالا حمله می کنیم. شکست هیچ معنایی ندارد. نمی توانی این را بفهمی؟ می دانی پشت درها چه حرف هایی در گوش هم زمزمه می کنند؟