ماه پنهان است

The Moon is down

مشخصات کتاب ماه پنهان است
مترجم :
شابک :978-600121641-1
قطع :جیبی
تعداد صفحه :190
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1942
نوع جلد :شومیز
زودترین زمان ارسال :---

جان اشتاین بک برنده جایزه نوبل ادبیات

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1943 ساخته شده است.

معرفی کتاب ماه پنهان است اثر جان اشتاین بک | ایران کتاب

کتاب ماه پنهان است، رمانی نوشته ی جان اشتاین بک است که اولین بار در سال 1942 به انتشار رسید. شهری کوچک و آرام که در محاصره ی نیروهای دشمن قرار گرفته، باید با شرارت های تحمیل شده از دنیای بیرون و خیانت های زاده شده در دنیای درون خود رو در رو شود. اشتاین بک در این داستان درخشان که در نروژ در زمان جنگ جهانی دوم می گذرد، به تحلیل و بررسی تأثیرات تهاجم نظامی، چه بر شکست خورده ها و چه بر فاتحین، می پردازد. این نویسنده ی بزرگ با نفوذ به عمق عواطف شخصیت هایی همچون فرمانده ای آلمانی و یا خائنی نروژی، و با به تصویر کشیدن احساسات میهن پرستانه، از حقایقی ژرف و غالبا تشویش آور درباره ی جنگ و البته سرشت انسان پرده برمی دارد.

کتاب ماه پنهان است

جان اشتاین بک
جان ارنست استاینبک جونیور، زاده ی ۲۷ فوریه ۱۹۰۲ - درگذشته ی ۲۰ دسامبر ۱۹۶۸) که در منابع فارسی بیشتر با نام جان اشتاین بک شناخته می شود، یکی از شناخته شده ترین و پرخواننده ترین نویسندگان قرن بیستم آمریکاست. پدر جان، خزانه دار و مادرش آموزگار بود. پس از تحصیل علوم در دانشگاه استانفورد، در سال ۱۹۲۵ بی آنکه دانشنامه ای دریافت کرده باشد، دانشگاه را رها کرد و به نیویورک رفت. در این شهر خبرنگاری کرد و پس از دو سال به کالیفرنیا برگشت. مدتی به عنوان کارگر ساده، متصدی داروخانه، میوه چین و... به کار پرد...
نکوداشت های کتاب ماه پنهان است
A compelling and moving novel.
رمانی هیجان انگیز و تکان دهنده.
Amazon Amazon

A fascinating story.
داستانی شگفت آور.
Bookstoker

قسمت هایی از کتاب ماه پنهان است (لذت متن)
و آن مردان پیوسته به یاد خانه بودند. افراد گردان کم کم از سرزمینی که اشغال کرده بودند بیزار شدند و با مردم درشتی کردند. مردم نیز با آنان درشتی کردند. رفته رفته اندک هراسی در دل فاتحان رخنه کرد، ترس از این که جنگ هرگز تمام نشود و آنان هیچ گاه به خانه برنگردند و دیگر روی آسایش را نبینند، ترس از این که روزی از پا دربیایند و همچون خرگوشی در کوهستان شکار شوند، زیرا نفرت مردمی که سرزمینشان اشغال شده بود هیچ گاه فرو نمی نشست.

خیال می کنند چون خودشان یک پیشوا و یک سر دارند، ما هم مثل آنان هستیم. می دانند که اگر سر ده نفر از خودشان بالای دار برود، نابود خواهند شد. اما ما مردمانی آزاد هستیم و به اندازه ی جمعیت خود سر داریم و در موقع لزوم رهبرانی مثل قارچ در میانمان خواهند رویید.

شکست، مفهومی موقتی است. شکست در یک نبرد، ماندگار نمی ماند. ما شکست خوردیم و حالا حمله می کنیم. شکست هیچ معنایی ندارد. نمی توانی این را بفهمی؟ می دانی پشت درها چه حرف هایی در گوش هم زمزمه می کنند؟