ماه پنهان است

The Moon is down

معرفی کتاب ماه پنهان است اثر جان اشتاین بک | ایران کتاب

کتاب ماه پنهان است، رمانی نوشته ی جان اشتاین بک است که اولین بار در سال 1942 به انتشار رسید. شهری کوچک و آرام که در محاصره ی نیروهای دشمن قرار گرفته، باید با شرارت های تحمیل شده از دنیای بیرون و خیانت های زاده شده در دنیای درون خود رو در رو شود. اشتاین بک در این داستان درخشان که در نروژ در زمان جنگ جهانی دوم می گذرد، به تحلیل و بررسی تأثیرات تهاجم نظامی، چه بر شکست خورده ها و چه بر فاتحین، می پردازد. این نویسنده ی بزرگ با نفوذ به عمق عواطف شخصیت هایی همچون فرمانده ای آلمانی و یا خائنی نروژی، و با به تصویر کشیدن احساسات میهن پرستانه، از حقایقی ژرف و غالبا تشویش آور درباره ی جنگ و البته سرشت انسان پرده برمی دارد.

کتاب ماه پنهان است


ویژگی های کتاب ماه پنهان است

جان اشتاین بک برنده جایزه نوبل ادبیات

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1943 ساخته شده است.

مشخصات کتاب ماه پنهان است
انتشارات:علمی و فرهنگی
مترجم :
نویسنده :
نوع جلد :شومیز
قطع :جیبی
شابک :978-600121641-1
تعداد صفحه :190
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1942
نکوداشت های کتاب ماه پنهان است
A compelling and moving novel.
رمانی هیجان انگیز و تکان دهنده.
Amazon Amazon

A fascinating story.
داستانی شگفت آور.
Bookstoker

بخش هایی از کتاب ماه پنهان است (لذت متن)
و آن مردان پیوسته به یاد خانه بودند. افراد گردان کم کم از سرزمینی که اشغال کرده بودند بیزار شدند و با مردم درشتی کردند. مردم نیز با آنان درشتی کردند. رفته رفته اندک هراسی در دل فاتحان رخنه کرد، ترس از این که جنگ هرگز تمام نشود و آنان هیچ گاه به خانه برنگردند و دیگر روی آسایش را نبینند، ترس از این که روزی از پا دربیایند و همچون خرگوشی در کوهستان شکار شوند، زیرا نفرت مردمی که سرزمینشان اشغال شده بود هیچ گاه فرو نمی نشست.

خیال می کنند چون خودشان یک پیشوا و یک سر دارند، ما هم مثل آنان هستیم. می دانند که اگر سر ده نفر از خودشان بالای دار برود، نابود خواهند شد. اما ما مردمانی آزاد هستیم و به اندازه ی جمعیت خود سر داریم و در موقع لزوم رهبرانی مثل قارچ در میانمان خواهند رویید.

شکست، مفهومی موقتی است. شکست در یک نبرد، ماندگار نمی ماند. ما شکست خوردیم و حالا حمله می کنیم. شکست هیچ معنایی ندارد. نمی توانی این را بفهمی؟ می دانی پشت درها چه حرف هایی در گوش هم زمزمه می کنند؟