هنر همیشه بر حق بودن

38 راه پیروزی در هنگامی که شکست خورده اید
The Art of Always Being Right

معرفی کتاب هنر همیشه بر حق بودن اثر آرتور شوپنهاور | ایران کتاب

آرتور شوپنهاور، فیلسوف نام دار آلمانی، در این کتاب، که اثری منحصر به فرد در مجموعه آثار اوست، رهنمودهایی برای غلبه بر حریف در بحث و مجادله بیان می کند. در این رهنمودها به ظاهر آن چه اصل است غلبه بر حریف به هر تدبیری است، و غالبا مطالبی آمده است که جنبه ی جدلی دارد، نه استدلالی. با این حال، از منظری دیگر، خواننده در این کتاب با برخی آفات بحث و استدلال آشنا می شود، آفاتی که به کرات در گفت وگوها و بحث های روزمره نیز رخ می نماید.

سقراط و افلاطون نسبت به سوفسطائیان دیدگاهی منفی داشتند و آنها را افرادی می دانستند که در قبال دریافت اجرت و بی توجه به حقیقت و عدالت به دیگران می آموختند چگونه هر ناراستی را راست و هر راستی را ناراست جلوه دهند. بنابراین آنها از سفسطه به این معنا نفرت داشتند. چرا که خواهان دستیابی به خیر و حقیقت بودند. آیا مقصود آرتور شوپنهاور از نگارش کتاب «هنر همیشه بر حق بودن» تمرینی در باب تعریض بوده؟ این جستار توصیه های عملی نیشداری درباره چگونگی غلبه بر خصم در مجادله بیان می کند، توصیه هایی که بی هیچ عذر و بهانه ای ماکیاولیایی هستند.

کتاب هنر همیشه بر حق بودن

مشخصات کتاب هنر همیشه بر حق بودن
انتشارات:ققنوس
مترجم :
نویسنده :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964311635-4
تعداد صفحه :136
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1830
سری چاپ :12
بخش هایی از کتاب هنر همیشه بر حق بودن (لذت متن)
تنها قاعده ی مطمئن این است که نه با هر کس، بلکه فقط با کسانی بحث کنید که آن ها را می شناسید و می دانید آن قدر عقل و هوش و عزت نفس دارند که حرف های بی معنی نمی زنند و آن قدر منصف هستند که اگر حق با خصم باشد، اشتباه خود را قبول می کنند.