کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق

Murder on the Orient Express
کد کتاب : 20446
مترجم :
شابک : 978-1043636012
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 279
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1934
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 12 آبان

قتل در قطار سریع السیر شرق
Murder on the Orient Express
کد کتاب : 34018
مترجم :
شابک : 978-6008173694
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 244
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1934
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 12 آبان

معرفی کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق اثر آگاتا کریستی

در کتاب « قتل در قطار سریع السیر شرق » هرکول پوارو در مسیر بازگشت به لندن است و در واگنی قرار گرفته که افرادی از طبقات مختلف اجتماعی در آن هستند.هرکول پوآرو که کارآگاه خصوصی است ،پس از سفر با قطار تاروس از حلب در سوریه به سمت استانبول ، وارد هتل توکاتلیان می شود. پس از ورود به هتل تلگرامی دریافت می کند که باعث می شود وی به لندن برگردد. او به دربان دستور می دهد تا بلیط واگن درجه یکی را در سرویس اورینت اکسپرس که همان شب حرکت می کند ،برای وی رزرو کند. اگرچه تمام واگن های قطار کاملا پر شده است ، اما پوآرو با مداخله ی یک دوست و همکار بلژیکی که در حال سوار شدن به قطار است ، بلیط یک واگن درجه دو را دریافت می کند. درست بعد از نیمه شب ، قطار مشهور شرق در مسیر خود به دلیل روبه رویی با یک توده ی برف متوقف می شود. تا صبح ، ساموئل ادوارد راشت میلیونر ،در کابین خود به قتل رسیده است ، ده بار با ضربات چاقو به او ضربه زده اند و درب اتاقش از داخل قفل شده است. او پیش از مرگش از پوآرو درخواست کرده بود محافظ شخصی اش باشد اما پوآرو درخواستش را رد کرده بود. بدون تردید ، یکی از همسفرانشان قاتل است. در حالی که به دلیل طوفان قرنطینه شده اند ، کارآگاه هرکول پوآرو باید قاتل را در بین ده ها نفر از دشمنان فرد مقتول پیدا کند ، قبل از این که قاتل تصمیم بگیرد که دوباره ضربه وارد کند.


کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق

آگاتا کریستی
آگاتا کریستی، زاده ی ۱۵ سپتامبر ۱۸۹۰ و درگذشته ی ۱۲ ژانویه ۱۹۷۶، نویسنده ی انگلیسی داستان های جنایی و ادبیات کارآگاهی بود.آگاتا کریستی با نام اصلی آگاتا مری کلاریسا میلر در شهر تورکی در ناحیه ی دوون انگلستان به دنیا آمد. پدر آمریکایی اش فردریک میلر نام داشت. مادرش کلارا بومر انگلیسی و از خانواده ای اشرافی بود. آگاتا به دلیل آمریکایی بودن پدر می توانست تبعه ی ایالات متحده نیز باشد، ولی هرگز از آن کشور تقاضای تابعیت نکرد. آگاتا دارای یک خواهر و یک برادر بود که هر دوی آن ها از وی بزرگ تر بودند.آ...
نکوداشت های کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق
“It’s tempting to say that Agatha Christie is a genius and let it go at that, but the world’s had plenty of geniuses. Agatha Christie is something special.”
"وسوسه انگیز است که بگوییم آگاتا کریستی نابغه ای است و اجازه می دهد به آن عمل کند ، اما جهان دارای نبوغ فراوانی بود. آگاتا کریستی چیز خاصی ارائه می دهد. "
Lawrence Block, New York Times bestselling author

قسمت هایی از کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق (لذت متن)
هوا خیلی سرد بود و بدرقه یک بیگانه سرشناس کاری نبود که حسادت کسی را برانگیزد، اما گروهبان دوبسک نقش خود را مردانه بازی می کرد. عبارات مودبانه به زبان فرانسه سلیس از دهانش جاری بود. نه اینکه همه چیز را درباره بیگانه سرشناس بداند، اما مثل همیشه شایعاتی سر زبانها بود. شاهد بود که خلق ژنرال ژنرال خودش تنگ تر و تنگ تر شد تا اینکه سروکله این بیگانه بلژیکی پیدا شد که ظاهرا این همه راه را از انگلستان آمده بود. یک هفته گذشته بود، یک هفته بسیار پرتنش، و بعد اتفاقاتی افتاده بود. یک افسر بسیار برجسته خودکشی کرده و دیگری از سمت خود کناره گرفته بود. اضطراب چهره ها ناگهان از میان رفته و از برخی هشدارهای نظامی کاسته شده بود. و ژنرال ژنرال خود گروهبان دوبسک ناگهان ده سال جوانتر شده بود.