کتاب محبت شوم

Genitrix

مشخصات کتاب محبت شوم
مترجم :
شابک : 978-9648578201
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 112
سال انتشار شمسی : 1390
سال انتشار میلادی : 1923
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

معرفی کتاب محبت شوم اثر فرانسوا موریاک

عنوان اصلی این رمان «ژنی تریس» نام دارد. این واژه در لاتین معنای «مادر» یا «خانم والده» دارد، اما با توجه به معنایی که داستان رمان دنبال می کند، در زبان فارسی نام «محبت شوم» برای آن انتخاب شده است .

این رمان داستان محبت اسیر کننده زن انحصار طلبی را نسبت به پسرش نقل می کند. محبتی افراطی و آزار دهنده که در نهایت موجب مرگ همسر پسرش می شود و خود مادر را نیز به کام مرگ می کشد.
ویژگی کارهای موریاک روان کاویی های پیچیده او است. داستان های او نیز معمولا در طبقه مرفه شهرستانی فرانسه می گذرد که خود او نیز در چنین طبقه ای رشد کرده است. در مجموع این کتاب، اثری جذاب و بسیار قابل توجه است.

کتاب محبت شوم

فرانسوا موریاک
فرانسوا موریاک، روزنامه نگار، نویسنده و شاعر فرانسوی و برنده ی جایزه ی ادبی نوبل سال ۱۹۵۲ یکی از بزرگترین نویسندگان قرن بیستم اروپا محسوب شده است. او در روز یکم سپتامبر سال ۱۹۷۰ در ۸۵ سالگی درگذشت.فرانسوا موریاک در سال ۱۸۸۵ در بوردو از بنادر بزرگ فرانسه متولد شد، در ۱۹۳۳ به عضویت فرهنگستان کشورش درآمد، سال ۱۹۵۲ جایزه ی ادبی نوبل را دریافت کرد و سرانجام بعد از نزدیک به هفتاد سال نویسندگی، در اول سپتامبر سال ۱۹۷۰ در شهر پاریس از دنیا رفت. با تمام تلاش های او در این عرصه این جمله تمسخرآمیز و نیش...