کتاب خفگی

Choke

مشخصات کتاب خفگی
مترجم :
شابک : 978-9644084935
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 310
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : جلد نرم
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 29 بهمن

جزو لیست پرفروش های نیویورک تایمز

معرفی کتاب خفگی اثر چاک پالانیک

خفگی داستان معتادان جنسی، تلاششان برای ترک عادات اجتماعی ناپسند، و معضلات موجود در زندگی شان است
چاک پالانیک، دربارهٔ رمانش می گوید: «دفعهٔ بعدی که کسی داشت خفه می شد و خواستید نجاتش دهید، ابتدا خوب نگاهش کنید.» پالانیک با انتشار رمان باشگاه مشت زنی (Fight Club) و تولید نسخهٔ سینمایی آن به شهرت رسید؛ اما خفگی رسما اولین رمانش بود که به فهرست پرفروش های نیویورک تایمز راه پیدا کرد و به ۱۸ زبان ترجمه شد؛ داستان مردی اسیر چنگال اعتیاد جنسی که روزگارش حول محور خفگی دوران می کند. ویکتور یک دانشجوی پزشکی ترک تحصیلی است که برای تامین هزینه های پزشکی مادرش با استفاده از ترفند خفگی کسب درآمد می کند.

پالانیک در برنامه ی مستند کارت پستال هایی از آینده گفت، از میان تمامی شخصیت هایی که تاکنون خلق کرده، بیش از همه در برابر شخصیت مکمل دنی در رمان خفگی احساس شفقت دارد: « شخصا بیشتر شخصیت هایی را که خلق می کنم دوست ندارم؛ چون باورها و ایده آل هایی دارند که نمی پسندم، اما از میان تمامی آن ها دنی را واقعا دوست دارم. »
خفگی حکایت زوال و رستگاری عناصر بیمار، کلبی مسلک، مردم گریز، و بازنده ی جامعه است؛ کسانی که هر روز در کوی و برزن از کنارشان می گذریم، اما چشم برزخی نداریم که توفان درون شان را ببینیم.

کتاب خفگی

چاک پالانیک
چارلز مایکل «چاک» پالانیک، زاده ی ۲۱ فوریه ۱۹۶۲، نویسنده و مقاله نویس معروف آمریکایی است. او پس از انتشار رمان باشگاه مشت زنی در سال ۱۹۹۶ شهرت یافت. رمانی که کارگردان معروف، دیوید فینچر بر اساس آن فیلمی با همین نام را ساخت. محل زندگی پالانیک در پورتلند، اورگن واشنگتن است.آثار وی به دو دسته ی تخیلی و غیرتخیلی تقسیم می شوند. تا کنون بر اساس دو اثر از آثار او (باشگاه مشت زنی و خفقان) فیلم ساخته شده است.
قسمت هایی از کتاب خفگی (لذت متن)
مادر، قبلا بهش می گفت بابت همه چیز متاسف است. مردم سالیان سال تلاش کرده بودند دنیا را به مکانی امن و سازمان یافته تبدیل کنند، اما هیچ کس به این فکر نکرده بود که با این کار دنیا چقدر ملال آور می شود. با دنیایی پر از خط کشی مرزی، محدودیت سرعت، مالیات و قانون، با مردمی تست شده، ثبت شده، آدرس بندی شده، و پرونده دار، دیگر جایی برای ماجراجویی باقی نگذاشته بودند، مگر ان هایی که بشود با پول خرید. مثل ترن هوایی و فیلم مهیج که همه اش هیجان قلابی بود. مثلا توی شهربازی، می دانی دایناسوره قرار نیست بچه ها را بخورد. حتی احتمال بروز یک فاجعه قلابی هم حذف شده. و چون احتمال بروز فاجعه ی واقعی و ریسک واقعی صفر است، ما مانده ایم و شانس صفر برای رستگاری واقعی. شادی واقعی. هیجان واقعی. تفریح. کشف. نوآوری. قوانینی که ما را در امان نگه می دارند، همان هایی هستند که به ملال محکوم مان می کنند.