کتاب شهر ما

Our Town
کد کتاب : 25419
مترجم : مرجان موسوی کوشا
شابک : 978-6220602460
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 138
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1938
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 19 تیر

برنده جایزه پولیتزر سال 1938

نامزد جایزه دایره منتقدان درام نیویورک سال 1938

معرفی کتاب شهر ما اثر تورنتون وایلدر

«شهر کوچک ما» نام نمایش نامه ای سه پرده ای از تورنتون وایلدر(۱۸۹۷-۱۹۷۵). این نمایش نامه در سال۱۹۳۸چاپ و در همان سال برنده جایزه ادبی پولیتزر شد و برای اولین بار در تاریخ ۲۲ ژانویه ۱۹۳۸ در نمایش خانه مک کارتر در پرینستون، نیوجرسی اجرا شد. داستان شهر خیالی گراورز کرنرز و ساکنانش در فاصله ۱۹۰۱ تا ۱۹۱۳ از زبان راوی در طول این نمایش نامه بیان می شود؛ پرد اول «زندگی روزمره»، پرده دوم «عشق و ازدواج» و پرده سوم «مرگ و مردن» را روایت می کنند.

کتاب شهر ما

تورنتون وایلدر
تورنتون وایلدر در ۳۰ آوریل ۱۸۹۷ در ایالت ویسکانسین در ایالات متحده ی آمریکا به دنیا آمد. پدرش روزنامه نگاری برجسته و دیپلماتی خوش نام بود که در زمان تولد او، سردبیری روزنامه ای را بر عهده داشت. وایلدر ۹ ساله بود که پدرش به سرکنسولی سفارت آمریکا در هنگ کنگ منصوب شد و همگی به این کشور نقل مکان کردند اما تنها ۶ ماه بعد به همراه مادر، خواهر و برادرانش به آمریکا مراجعت کردند و پدر در هنگ کنگ ماندگار شد تا ۵ سال بعد که همگی در شانگهای چین دوباره به هم ملحق شدند. وایلدر یک سالی را در چین گذراند و سپ...
قسمت هایی از کتاب شهر ما (لذت متن)
بنابراین ای مردم هزار سال بعد شما شاهد شیوه ی زندگی ما ساکنان مناطق شمالی نیویورک در اوایل قرن بیستم هستین؛ این شیوه ی زندگی ماست: شیوه ی بزرگ شدنمون و شیوه ی ازدواجمون و شیوه ی زندگی کردنمون و شیوه ی مردنمون.