کتاب آغازگران بداهه

Improvisation Starters
(900 موقعیت برای بازیگران)
کد کتاب : 26279
مترجم : سارا ساعی دیباور
شابک : 978-9642995653
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 164
سال انتشار شمسی : 1393
سال انتشار میلادی : 1992
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب آغازگران بداهه اثر فیلیپ برناردی

اغلب بازیگران تازه کار باور دارند که تمرین یک نمایش یا یک صحنه شامل به خانه بردن متن نمایش حفظ دیالوگ ها و تمرین مکرر صحنه ها است تا زمانی که همه چیز زمان بندی حرکات و حالات چهره کامل باشند. اما این تا حدی درست است. چیزی که در این دیدگاه موجود نیست بداهه گویی است. تکنیکی پر ارزش که می توان در کلاس های بازیگری و تمرین های مدرسه و تولیدات آماتور و حرفه ای استفاده کرد.
بیشتر مربیان و کارگردانان ارزش بداهه گویی را به عنوان قسمت معمول کلاس ها و تمرین هایشان درک می کنند، اما بسیاری فکر می کنند یافتن ایده های جدید به طور روزمره سخت است. نهصد ایده بداهه موجود در این کتاب می تواند برای بیش از یک سال جوابگو نیاز مدرسان باشند.
آنچه را در این کتاب آمده می توان در بسیاری از موقعیت های تئاتری به کار برد. مثلا بداهه های زیادی برای تضاد شخصیت ها موجودند- نوجوان/ والدین ، روابط افراد هم رتبه، روابط عاشقانه، همکاران، دکتر/ مریض، خواهر/ برادر و حتا بیشتر، بداهه های تک نفره، موقعیت گیری های فیزیکی (برای یک یا دو بازیگر) دیالوگ ها، و عکس العمل ها به محیط، همچنین نویسنده قسمتی که بداهه های مختلفی را برای تولید رومئو و ژولیت ارائه می دهد در این کتاب گنجانده است.

کتاب آغازگران بداهه

فیلیپ برناردی
فیلیپ برناردی نمایشنامه‌نویسی است که از سال 1978 به تدریس تئاتر پرداخته. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد هنر تئاتر است و بیش از پنجاه نمایشنامه و هشت اثر موسیقی را کارگردانی کرده است.