کتاب اطلس ابر

Cloud Atlas
کد کتاب : 269
مترجم :
شابک : 978-9643744816
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 624
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 20 مهر

برنده ی جایزه ی کتاب ملی انگلیس سال 2004

فیلمی با همین عنوان، بر اساس این کتاب و به کارگردانی لانا و لیلی واچوفسکی در سال 2012 ساخته شده است.

معرفی کتاب اطلس ابر اثر دیوید میچل

دیوید میچل با ترکیب داستانی ماجراجویانه، معماهایی به سبک ولادیمیر ناباکوف، شخصیت پردازی هایی دقیق و زیرکانه و کنکاش های عمیق فلسفی و علمی، رمانی درخشان و بدیع خلق کرده است که تصویری از چگونگی درهم تنیدگی زندگی و سرنوشت افراد مختلف را به مخاطب ارائه می کند. رمان اطلس ابر، راوی های متعددی دارد: مسافری در حال عبور از اقیانوس آرام در سال 1850، آهنگسازی محروم از ارث و با زندگی ای پرمخاطره در بلژیک، روزنامه نگاری باهوش در کالیفرنیای تحت فرمانداری رونالد ریگان، صاحب نشریه ای در حال فرار از طلبکارانش، خدمتکاری که از لحاظ ژنتیکی دستکاری و اصلاح شده و در انتظار مرگ است، و جزیره نشینی به نام زکری که افول علم و تمدن را با چشمان خود به نظاره می نشیند. هرکدام از این شخصیت ها، پژواک صدای یکدیگر را در دالان تاریخ می شنوند و سرنوشت شان، به شکل های بزرگ و کوچکی دچار تغییر و تحول می شود. دیوید میچل در این اثر شگفت انگیز، مرزهای زبان، ژانر و زمان را درهم شکسته و تمامی مخاطبانش را به تأمل بر میل خطرناک بشر در به دست آوردن قدرت و نتایج آن، دعوت می کند.

کتاب اطلس ابر

دیوید میچل
دیوید میچل، زاده ی ۱۲ ژانویه ی ۱۹۶۹، رمان نویس بریتانیایی است. او هفت رمان نوشته که ۲ جلد از آن ها در سال ۲۰۰۱ و ۲۰۰۴ نامزد جایزه ی ادبی من بوکر شده اند.میچل در شهر ساوت پورت انگلستان به دنیا آمد و در مالورن، ووسترشر بزرگ شد. در دانشگاه کنت ادبیات انگلیسی خواند و کارشناسی ارشدش را در رشته ادبیات تطبیقی گرفت. وی در ژاپن، ایتالیا و ایرلند زندگی کرده است.
نکوداشت های کتاب اطلس ابر
Highly satisfying, and unusually thoughtful.
بسیار رضایت بخش و به شکل غیرمعمولی خردمندانه.
Washington Post Washington Post

A virtuosic novel.
رمانی باارزش و استثنایی.
New Yorker New Yorker

Audacious, dazzling, and infuriating.
بی پروا، خیره کننده و تأثیرگذار.
Publishers Weekly Publishers Weekly

قسمت هایی از کتاب اطلس ابر (لذت متن)
زندگی من، چیزی بیش از قطره ای در اقیانوسی بی کران نیست. با این حال، مگر هر اقیانوسی از توده ای از قطره ها به وجود نیامده است؟

کتابی نصفه-خوانده شده، یک رابطه ی عاشقانه ی نصفه و نیمه است.

زندگی هایمان از آن ما نیست. ما محدود به دیگران، در گذشته و حال، هستیم و با هر جرم و مهربانی، آینده مان را به دنیا می آوریم.