کتاب موسسه

The institute
کد کتاب : 28036
مترجم :
شابک : 978-6222330729
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 704
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 27 مرداد

برنده ی جایزه ی لوکس سال 2020

بهترین داستان ترسناک گودریدز سال 2019

جزو لیست کتاب های برجسته ی نیویورک تایمز در سال 2019

معرفی کتاب موسسه اثر استیون کینگ

موسسه رمانی دیگر از نویسنده ی پرفروش نیویورک تایمز استفان کینگ است .پرتحرک ترین و فراموش نشدنی ترین داستان از بچه هایی که با شر روبرو هستند.
در نیمه شب ، در خانه ای در خیابان آرامی در حومه شهر مینیاپولیس ، متجاوزان بی سر و صدا والدین لوک الیس را به قتل می رسانند و خود او را درون یک ون سیاه می اندازند. این عمل کمتر از دو دقیقه طول می کشد. لوک در موسسه ، در اتاقی که دقیقا مثل اتاق خودش است ، از خواب بیدار خواهد شد ، تنها با این تفاوت که اتاق جدید پنجره ای نداردو و در خارج از درهای این اتاق درهای دیگری قرار دارند که پشت آنها بچه های دیگری با استعدادهای خاصی مانند تلپاتی یا قدرت جایجایی اشیا وجود دارند. آنها نیز دقیقا به همان روشی که لوک را آوردند، به این مکان رسیدند: کالیشا، نیک ، جورج ، ایریس و اوری دیکسون ده ساله.
در این موسسه که شرورترین موسسات است ، خانم مدیر سیگسبی و کارمندانش بطور ظالمانه ای به استخراج نیروهای این بچه های مشغول اند. اینجا هیچ گونه اخلاقیاتی وجود ندارد. اگر مسیر آنها پیش بروید می توانید آسوده باشید اما اگر این کار را نکنید ، مجازاتی وحشیانه در انتظارتان است. از آنجا که هر قربانی جدید ناپدید می شود ، لوک برای بیرون آمدن و کمک گرفتن ناامید می شود. تا کنون هیچ کس از موسسه فرار نکرده است. این کتاب جزو لیست 100 کتاب برجسته ی نیویورک تایمز در سال 2019 قرار دارد.

کتاب موسسه

استیون کینگ
استیون ادوین کینگ که به اختصار با نام استیون کینگ میان مردم شناخته می شود، نویسنده ی رمان و داستان های کوتاه است که در ۲۱ سپتامبر ۱۹۴۷ در ایالات پورتلند در آمریکا به دنیا آمد. استیون یکی از برترین نویسنده های قرن حاضر محسوب می شود. اغلب آثار کینگ در ژانر وحشت بوده و می توان گفت که او برترین نویسنده ی ژانر وحشت در حال حاضر به شمار می آید.کینگ در سال ۱۹۷۰ از دانشگاه شهر مین (مکان تولدش) فارغ التحصیل شد و از آن زمان به بعد شروع به نوشتن داستان نمود. ۴ سال بعد کینگ موفق به انتشار اولین رمان خود ب...
نکوداشت های کتاب موسسه
The Institute, filled as it is with anger, sorrow, empathy and, yes, hope, reiterates that commitment with undiminished power. It is a first-rate entertainment that has something important to say.
موسسه سرشار از خشم، درد ، همدلی و بله امید است. چیزی که مفهوم تعهد را با قدرتی زیاد تکرار می کند. این یک سرگرمی درجه یک است که چیزهای مهمی برای گفتن دارد.
William Sheehan, The Washington Post

The Institute is another winner: creepy and touching and horrifyingly believable, all at once
کتاب موسسه یک برنده است: چندش آور و تاثیرگذار و به شکل ترسناکی باورپذیر و همه ی این ها به طور همزمان.
Boston Globe Boston Globe

ُُShocking suspense and hallmark thrills…
یک تریلر عالی همراه با تعلیقی شوکه کننده.
G. Robert Frazier, BookPage

قسمت هایی از کتاب موسسه (لذت متن)
تیم یک ساعت بعد بر روی تخته سنگی کنار خط دو طرفه راه آهن نشسته بود. و منتظر عبور قطار باربری بدون انتها بود. قطار که شامل واگن های باری، سازه های مخصوص حمل اتومبیل (بیشتر آن ها پر از اتومبیل های کهنه بود نه نو)، مخازن، واگن های روبازی که خدا می دانست با چه نوع موادی پر شده که ممکن بود، با از خط خارج شدن قطار، جنگل کاج اطراف را به آتش بکشند، یا مردم دوپرای را به سم یا حتی گازهای کشنده مبتلا کند، بود با سرعت ایالتی سی مایل در ساعت به سمت دوپرای حرکت می کرد. عاقبت اتاقک نارنجی ایستگاه قطار ظاهر شد. مردی با لباس سراسری بنددار نشسته روی یک صندلی باغی در حال خواندن کتابی با جلد کاغذی و کشیدن سیگار بود. او سرش را از روی کتاب بلند کرد و دستی به علامت سلام برای تیم بالا برد. تیم هم دستش را بالا گرفت.

تیم سه بلوک بعد از یک کلیسای دیگر، متل دوپرای را دید. پشت آن، جایی که خیابان اصلی احتمالا به خیابان ایالتی 92 می رسید، یک تقاطع خط آهن دیگر، یک مجموعه انبار، و یک ردیف سقف فلزی که در نور خورشید می درخشیدند، قرار داشت. پشت این سازه ها، مجددا درختان کاج محوطه را بسته بودند. در نظر تیم آن جا کلا شهری خارج از محدوده کشور آمد. مانند یکی از آن قطعه موسیقی های دلتنگ کننده آلن جکسون یا جورج استوارت. تابلوی متل قدیمی و زنگ زده بود. نشان می داد که آن محل مانند سالن سینما تعطیل شده باشد، اما از آنجایی که هوا در حال تاریک شدن بود و به نظر می رسید آن جا تنها محل اقامت شهر باشد، تیم تصمیم گرفت به سمت آن حرکت کند.