کتاب در طلب زرتشت

In Search of Zarathustra
کد کتاب : 28822
مترجم :
شابک : 978-6220100126
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 268
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 25 اردیبهشت

معرفی کتاب در طلب زرتشت اثر پل کریواچک

این کتاب با مطالبی شگفت انگیز و بیانی شیرین در پی واکاوی وسعت ایرانیت است و با پژوهش در دل تاریخ و گستره جغرافیا حقایقی را برملا می کند که خواننده را با افق هایی تازه رو به رو می سازد.

کتاب در طلب زرتشت

پل کریواچک
پل کریواچک (30 نوامبر 1937 - 2 مارس 2011) مورخ و تهیه كننده تلویزیون انگلیسی بود.وی در 30 نوامبر 1937 در وین متولد شد. وی در سال 1939 از نازی اتریش به انگلیس گریخت. وی در مدرسه گرامر در لندن شرکت کرد و در دانشکده پزشکی بیمارستان لندن تحصیل کرد.در سال 1970 ، او به بی بی سی پیوست و بیست و پنج سال در آنجا ماند. وی همچنین به عنوان رئیس امور آسیای میانه در سرویس جهانی بی بی سی خدمت کرده است.
قسمت هایی از کتاب در طلب زرتشت (لذت متن)
هنوز یک سال از فرمانروایی هرمز نگذشته بود که مرد، شاید او را زهر خوراندند، شاید، آن هم به تحریک مغ های محافظه کار، و به دست برادر خودش. و این برادر بهرام بود که صاحب تاج و تخت ساسانیان گشت. شخصیت بهرام با شخصیت پدرش شاپور تفاوت کلی داشت. شاپور فرمانروایی خردمند بود، به علاوه فرمانده نظامی بزرگی بود، مردی آینده نگر و جدی بود، زرتشتی مومنی بود، اما در عین حال ادیان دیگر و شیوه های تفکر دیگر را تحمل می کرد. بهرام ذهن کوچکی داشت و متعصب و تن آسان و رشوه خوار و پولکی. بعدها یکی از مولفان عرب در وصف بهرام می گوید: «غلامانش را سرسری می گرفت.» و «به شکلی ابلهانه و بیش از حد به موسیقی علاقه مند بود.» بهرام در پی زندگی راحتی بود بدون دردسر. بهرام به روشنی بازیچه ی دست کرتیر بود، که موبد موبدان و شخصی سخت جدی بود، و همیشه در پی فرصتی بود تا از ضعف های ارباب تازه ی خود بهره برداری کند. کرتیر در نخستین اقدام خود، بهرام را ترغیب کرد تا مانی را از کشور براند. جریان مانوی دگرگون شده بود، و به شکل چشم گیری رو به خرابی نهاده بود.