کتاب خرد نابه روال

More Sex Is Safer Sex
کد کتاب : 29828
مترجم :

شابک : 978-6008582335
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 226
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 اردیبهشت

معرفی کتاب خرد نابه روال اثر استیون ای. لندزبرگ

چرا زندگی زناشویی والدین پسران نسبت به والدینی که صرفا دختر دارند. معمولا بیشتر دوام می آورد؟ چرا مادر شدن زودهنگام نه تنها با درآمد پایین تر همبستگی دارد. بلکه در عمل دلیلی برای این امر نیز هست؟ چرا ما قاتلان را اعدام می کنیم ولی با نویسندگان ویروس های کامپیوتری خطرناک این کار را نمی کنیم.
لندزربرگ در «خرد نابه روال» با استفاده از تحلیل های شوخ طبعانه و زیرکانه خود به شیوه های مختلف نشان می دهد که تصمیم هایی که به لحاظ فردی، عقلانی هستند می توانند توأم با نتایج جمعی عجیب و شگفت انگیز باشد – و بر این مبنا وی راه های خنده دار و جدی ای برای اصلاح (تقریبا) همه امور پیشنهاد می دهد.
راه حل های لندرزبرگ برای منصفانه نبودن یا ناکارآمدی زندگی دنیای مدرن، حیرت آورن و جنون آمیز است و در عین حال انکارناپذیر به نظر می رسد. آموزه های این کتاب جذاب، سرگرم کننده و بی نهایت برانگیزنده عبارتند از اینکه؛ بسیاری از رفتارهای ظاهرا عجیب، توجیهاتی منطقی دارند و پشت بسیاری از رفتارهای ظاهرا منطقی نهفته نیست.
«استیون لندزبرگ یک بار دیگر نشان داد که وی بهتر از هر کس دیگری می تواند علم اقتصاد را برای غیراقتصاددان دلچسب و جذاب کند. لندزبرگ با لحنی تحریک آمیز توأم با بازیگوشی و شوخ طبعی اثبات می کند که چگونه فهم علم اقتصاد راه و رسم زندگی روزمره ما را تغییر خواهد داد. من این کتاب را خیلی دوست داشتم».

کتاب خرد نابه روال

استیون ای. لندزبرگ
استیون ای. لندزبرگ (زاده 24 فوریه 1954) استاد اقتصاد آمریکایی در دانشگاه در روچستر، نیویورک است. از سال 1989 تا 1995 ، او در دانشگاه ایالتی کلرادو تدریس می کرد. لندزبرگ همچنین مفسران صریح و روشن درباره مسائل اقتصادی، حقوقی و سیاسی است که اظهار نظرها بعضی اوقات به عنوان بحث برانگیز تلقی شده است.