کتاب زن

She: Understanding Feminine Psychology
(درک روانشناسی زن)
کد کتاب : 30506
مترجم : مازیار مجیدپوی
شابک : 978-6008127154
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 72
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1976
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 17 آذر

معرفی کتاب زن اثر رابرت الکس جانسون

بسیاری از روانشناسان، اسطورهٔ اروس و سایک را تعریف شخصیت مونث تفسیر کرده اند. اسطوره سایک (روان) درباره دختر یک فرمانروا به نام سایک است که در کنار دو خوهر معمولی خود مظهر دنیای درون است. او قدرت و زیبایی استثنایی دارد به حدی که آفردیت دوم می خوانندش. الهه ای جدید که جای الهه قدیمی را در معبد خواهد گرفت.
این اتفاق خشم و حسادت آفرودیت را برمی انگیزد و آنها که نماد دوجنبه زنانگی هستند با هم دشمن می شوند. سطحی کهن تر و ابتدایی تر از زنانگی با مفهوم جدید آن.
اروس از کجا می آید؟ آفرودیت برای مقابله با سایک به سراغ پسرش، اروس می رود که خدای عشق است. از او می خواهد که سایک را دچار عشق یک هیولای نفرت انگیز کند تا همراه هیولا برود و آفرودیت از شرش خلاص شود. اروس از فرمان مادرش اطاعت می کند، اما به محض دیدن سایک، به ناگاه دستش را با نوک تیرش می برد و عاشق سایک می شود. او تصمیم می گیرد تا سایک را به عنوان عروس خود برگزیند. اروس به نزد سایک می آید و گرچه او زیباست، به چشم سایک، او مرگ است و به گفته کتاب، به چشم زنان، تمامی همسرانشان مرگ هستند، چرا که معصومیتشان را ربوده و آن ها را در مسیر تحول به سوی زنانگی بالغ می کشانند.

کتاب زن

رابرت الکس جانسون
نویسنده و روان شناس آمریکایی است.رابرت ا. جانسون یک مدرس برجسته و تحلیلگر یونگی در سن دیگو، کالیفرنیا است.وی در انستیتوی یونگ در سوئیس و در سری آئرووبیندو اشرام در هند تحصیل کرده است.