کتاب بن بست نورولت

Dead End in Norvelt
  • 10 % تخفیف
    125,000 | 112,500 تومان
  • موجود
  • انتشارات: افق افق
    نویسنده:
کد کتاب : 307
مترجم :
شابک : 978-964-369-872-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 360
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2011
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 17 بهمن

برنده ی جایزه ی نیوبری و جایزه ی اسکات ادل سال 2012

معرفی کتاب بن بست نورولت اثر جک گانتوس

رمان بن بست نورولت، با ترکیب اتفاقات واقعی و عناصر تخیلی، داستان دو ماه شگفت انگیز از زندگی پسری به نام جک گانتوس را روایت می کند. پدر و مادر این پسر دائما در حال دعوا و مرافعه هستند و زمانی که جک را به منظور تنبیه، در خانه محبوس می کنند، تمام برنامه های او برای ماجراجویی در تعطیلات خراب می شود. اما فرصت فرار از این تنبیه، زمانی فرا می رسد که جک اصلا انتظارش را نمی کشد؛ مادرش او را به کمک همسایه ی سالخورده شان می فرستد و جک به همراه این فرد، اتفاقات بسیار عجیب و غریبی را تجربه می کند: مواجهه با افراد تازه درگذشته، قول و قرارهای پیچیده و غیرمعمول، رانندگی زیر سن قانونی، درس هایی از تاریخ، فرشتگان جهنمی و تعداد بی شماری دعوا های خونین. رمان بن بست نورولت بسیار جذاب و بی نهایت غافلگیرکننده، به خوبی نشان دهنده ی توانایی و استعداد نویسنده ی اثر است و مخاطبین خود را وادار به خندیدن به غیرقابل انتظارترین اتفاقات می کند. در دنیای رمان بن بست نورولت، گذشته در زمان حال می گذرد، زمان حال گیج کننده و آشفته است و درباره ی آینده به هیچ وجه نمی توان اظهار نظر کرد.

کتاب بن بست نورولت

جک گانتوس
جک گانتوس، زاده ی 2 جولای 1951، نویسنده ی آمریکایی کتاب های کودک و نوجوان است.او در مونت پلزانت، پنسیلوانیا به دنیا آمد. پدرش، معمار ساختمان و مادرش کارمند بانک بود. نخستین جرقه های علاقه مندی جک به حرفه ی نویسندگی در کلاس ششم زده شد، زمانی که کتاب خاطرات خواهرش را خواند و فهمید که بهتر از او می تواند بنویسد. جک، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدش را از کالج امرسون در بوستون گرفت. گانتوس تا به امروز، برای همه ی سنین کتاب نوشته است.
نکوداشت های کتاب بن بست نورولت
Wildly entertaining.
بسیار سرگرم کننده.
Publishers Weekly Publishers Weekly

A fast-paced and witty read.
کتابی با ضرب آهنگ سریع و کنایه آمیز.
School Library Journal School Library Journal

An ode to a time and place.
غزلی از زمان و مکانی خاص.
Horn Book Horn Book

قسمت هایی از کتاب بن بست نورولت (لذت متن)
در شهر ما تعداد بچه ها کم است و شاید به همین دلیل بچه های این شهر با بچه های شهرهای دیگر فرق دارند، مثلا بانی یک دختر ریزه میزه است که بهترین دوست من به حساب می آید. آن قدر قدکوتاه است که می تواند بدون خم شدن از زیر میز ناهارخوری رد شود. یک بار سعی کردم این کار را بکنم، اما نزدیک بود گردنم قطع شود. اسم واقعی اش استلاهافر است و پدرش صاحب سالن عزاداری. او همه را مجبور کرده بانی صدایش بزنند. پدرش از تیم بیس بال حمایت می کرد، برای همین اسم ما را گذاشته بودند: جوخه ی مرگ هافر. البته خیلی هم بی معنا نبود، چون اسم اصلی تیم ما دزدهای دریایی بود و روی کلاه های مان عکس جمجمه و اسکلت آدمیزاد.

هیچ وقت به جنگ نرو. حتی اگر برنده شوی، نبرد در درون تو هیچ گاه پایان نمی گیرد.

به تاریخ نوشته شده توسط فاتحان، مشکوک باش.