کتاب زندگی اسرارآمیز

The Secret Life of Bees
کد کتاب : 350
مترجم :
شابک : 978-600-6605-57-9
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 380
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 2 خرداد

برنده ی جایزه ی بوک سنس سال 2004

در سال 2008 فیلمی با همین عنوان از این رمان ساخته شده است.

معرفی کتاب زندگی اسرارآمیز اثر سومونک کید

داستان کتاب زندگی اسرارآمیز، در کارولینای جنوبی در سال 1964 می گذرد و ماجرای شخصیتی به نام لی لی اوونز را پی می گیرد که تمام زندگی اش، تحت تأثیر خاطره ی مبهم روز کشته شدن مادرش قرار گرفته است. زمانی که روزالین، مادرخوانده ی سیاه پوست لی لی، با سه نفر از نژادپرست ترین افراد در محل زندگی شان درگیر می شود، لی لی تصمیم می گیرد تا خودش و روزالین را از این مهلکه نجات دهد. آن ها به تیبوران در کارولینای جنوبی می گریزند-شهری که دربردارنده ی رازی درباره ی گذشته ی مادر اوست. لی لی پس از آشنایی با سه خواهر سیاه پوست پرورش دهنده ی زنبور، وارد دنیای شگفت انگیز زنبورهای عسل شده و با تمثالی سیاه پوست از مریم مقدس آشنا می شود. رمان زندگی اسرارآمیز ، رمانی حیرت آور درباره ی قدرت الهی زنان و داستانی است که مادران برای نسل ها به دخترانشان معرفی خواهند کرد. زندگی اسرارآمیز، حکایت زنانی با استعدادهای خارق العاده است که با فقدان های زندگی در نبردند و از همه مهم تر، به دنبال یافتن رهایی و آموختن پذیرش و بخشیدن خود هستند.

کتاب زندگی اسرارآمیز

سومونک کید
سومونک کید، زاده ی 12 آگوست 1948، نویسنده ی اهل ایالات متحده ی آمریکا است. کید در شهر سیلوستر واقع در ایالت جرجیا چشم به جهان گشود. او در سال 1970 در رشته ی پرستاری از دانشگاه تگزاس فارغ التحصیل شد و به شغل پرستاری و همچنین تدریس این رشته در کالج پزشکی جرجیا پرداخت. کید در دهه ی سوم زندگی اش در کلاس های نویسندگی دانشگاه اموری و کالج اندرسون در کارولینای جنوبی شرکت کرد و به منظور بالا بردن مهارت های خود در نویسندگی، در کنفرانس های نویسندگان توانمند معاصر خود حضور می یافت. او اکنون به همراه همس...
نکوداشت های کتاب زندگی اسرارآمیز
With stunning metaphors and realistic characters.
با استعاره هایی درخشان و شخصیت هایی باورپذیر.
Library Journal Library Journal

A wonderfully written tale.
داستانی با نثری شگفت انگیز.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

Vibrant, touching and altogether wonderful.
پر جوش و خروش، تأثیرگذار و در مجموع شگفت آور.
Philadelphia Inquirer Philadelphia Inquirer

قسمت هایی از کتاب زندگی اسرارآمیز (لذت متن)
اگر با آن همه خلافی که انجام داده بودم موفق می شدم به بهشت بروم، آرزو داشتم فقط چند دقیقه وقت برای جلسه خصوصی با پروردگار داشته باشم. دلم می خواست بگویم ببین، من می دانم منظور تو این بود که دنیا و همه چیز را خوب بیافرینی. اما چطور توانستی اجازه دهی همه چیز این گونه از دستت خارج شود؟ چطور توانستی روی نظریه ی اولیه ی خودت درباره بهشت ایستادگی کنی؟ زندگی آدم ها به هم ریخته است...!

در ده هزار سال بعدی، مادرم موهایم را مرتب می کرد. با شانه کردن موهایم چنان زیبایم می کرد که با دیدن من چنگ از دست نوازندگان بهشتی به زمین بیفتد و فقط زیبایی مرا تحسین کنند. با نگاه کردن به موهای یک دختر می توانید بفهمید که مادر دارد یا نه. موهای من همیشه نامرتب و به یازده جهت مختلف متمایل بود!

گمان می کنی دوست داری از چیزی باخبر شوی، اما بعد وقتی آن را فهمیدی به تنها چیزی که فکر می کنی این است که آن را از سرت بیرون کنی. از حالا به بعد، وقتی آدم ها از من می پرسند در آینده چه کاره خواهم شد قصد دارم بگویم: کارشناس از یاد زدودن...!