کتاب عروسی

Wedding
(با نقدی از ویساریون بلینسکی)
کد کتاب : 35867
مترجم :
شابک : 978-9643636043
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 85
سال انتشار شمسی : 1401
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب عروسی اثر نیکلای گوگول


او می خواهد ازدواج کند؛ و او نمی خواهد ازدواج کند - او نمی داند چه باید بکند. اما او دوستی دارد که می داند چه چیزی برای همه بهتر است. عروسی مضحک گوگول در مورد میل، خواستگاری، دوستیابی سریع امپراتوری روسیه و خیلی چیزهای دیگر است. «اقتباس هاوارد کولر از بازی جذاب، خنده‌دار و کمی ناراحت‌کننده گوگول، پوچ‌های این قطعه را نشان می‌دهد. این یک نسخه سرگرم‌کننده است، با دیالوگ‌های آرام‌بخش و هیجان‌انگیز رضایت‌بخشی.
در نمایشنامه عروسی چند خواستگار برای آنکه خود را در دل دختر دم بخت جا کنند ‌و در همان حال‌، سایر رقیبان را از چشم او بیندازند‌، به انواع و اقسام حیله‌ها و ترفند‌ها متوسل می‌شوند‌. گوگول در این نمایشنامه کاستی‌هایی را در شخصیت هر یک از قهرمانان اثر گنجاده است و با نمایش و گاه بزرگ‌نمایی این کاستیها و واداشتن ما به خندیدن به آنها‌، توجه ما را به احتمال وجود همین عیوب در خودمان بر می‌انگیزد‌. اوج نگاه تیز ا‌نتقادی طنز شاد و نیش‌دار‌،اغراق و کاریکاتورسازی ادبی و سایر ویژگی‌های شاخص هنر گوگول در این نمایشنامه قابل مشا‌هده است‌.

کتاب عروسی

نیکلای گوگول
نیکلای واسیلیویچ گوگول، زاده ی 31 مارس 1809 و درگذشته ی 4 مارس 1852، نویسنده ی اوکراینی الاصل روس بود.گوگول در روستای ساروچینتسی واقع در اوکراین کنونی به دنیا آمد. او در کودکی به عمویش در اجرای نمایش هایی به زبان اوکراینی کمک می کرد.گوگول در سال 1820 به مدرسه ی هنری نیژین رفت و تا سال 1828 در آن جا ماند. او در همین مدرسه، نویسندگی را آغاز کرد و به بازیگری نیز علاقه مند شد. گوگول در سال 1831 اولین مجموعه از داستان های خود را به چاپ رساند و خیلی زود با بازخوردهای بسیار مثبتی رو به رو شد. او بعد...