0

کتاب شرق بهشت East of Eden


  • قیمت : ۴۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

مروری بر شرق بهشت
مینا دامغانیان مینا دامغانیان

داستان این رمان وسیع و بی باکانه در مزارع پربار دره ی سالیناس واقع در کالیفرنیا می گذرد و سرنوشت به هم گره خورده ی دو خانواده-ترسک ها و همیلتون ها-را روایت می کند. این دو خانواده برای نسل های متمادی است که اتفاقات سقوط آدم و حوا و رقابت مرگبار هابیل و قابیل را در زندگی شان تکرار می کنند. شرق بهشت، شاهکار اشتاین بک در سال های پایانی نویسندگی ، اثری است که نویسنده در آن، جذاب ترین شخصیت هایش را خلق کرده و به کاوش در جاودانه ترین بن مایه های داستانی اش پرداخته است: اسرارآمیز بودن هویت، توصیف ناپذیر بودن عشق و عواقب خونین نبود عشق در زندگی. کتاب شرق بهشت، هنوز هم اثری تأثیرگذار به حساب می آید و علی رغم گذشت بیش از نیم قرن از انتشار آن، همچنان نقشی مهم و قابل توجه در فرهنگ آمریکا بازی می کند.

خرید و معرفی کتاب خواندنی شرق بهشتمشخصات شرق بهشت
قطع : رقعی
شابک : 978-964-453-101-9
وزن : 1090
تعداد صفحه : 784
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1952
سری چاپ : 4

ویژگی ها

جان اشتاین بک برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1962

دو فیلم با همین عنوان و بر اساس این کتاب در سال های 1955 و 1981 ساخته شده است.

نکوداشت
It is an entirely interesting and impressive book.
کتابی کاملا جذاب و تأثیرگذار.
New York Herald Tribune

A fantasia and myth...a strange and original work of art.
داستانی فانتزی و اسطوره ای... یک اثر هنری عجیب و بدیع.
New York Times Book Review New York Times Book Review

Tremendous in scope.
با وسعتی شگرف.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

لذت متن
طی سال های خشک سالی، مردم سال های پربار و مساعد را از یاد می بردند و در سال های بعد، وقتی باران به فراوانی می بارید، خشک سالی را. همیشه این طور بوده است.

وقتی کودکی برای اولین بار بزرگ ترها را به همان شکلی که هستند می بیند، وقتی برای اولین بار به ذهنش خطور می کند که بزرگ ترها از ذکاوت خارق العاده ای برخوردار نیستند، قضاوت هاشان و جمله هاشان همیشه صحیح نیست، دنیای کودکانه اش فرو می ریزد و هرج و مرج وحشتناک جای آن را می گیرد. بت ها در هم می شکنند و امنیت از بین می رود و موقعی که بتی فرو می افتد، تماما خرد می شود و در بستری از کثافت فرو می رود.

حتی اگر آدم هرچه را که دارد دور بریزد، باز گناه های کوچکی برای عذاب دادن خود نگه می دارد. این ها، آخرین چیزهایی است که ما رها می کنیم.