کتاب آدمی

Humankind: A Hopeful History
یک تاریخ نوید بخش
کد کتاب : 38039
مترجم :
شابک : 978-6004902465
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 498
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 بهمن

تاریخ امیدبخش نوع بشر
Humankind: A Hopeful History
کد کتاب : 38191
مترجم :
سکینه تقی زاده
شابک : 978-6002537287
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 456
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 5 بهمن

معرفی کتاب آدمی اثر روتگر برگمن

روتخر برخمان هلندی است و در دانشگاه اوترخت این کشور و یوسی ال ای امریکا تاریخ خوانده است. مطالعاتش بیشتر بر شهرها و حکومت ها و مباحث شهروندی متمرکز است. او تا کنون چند کتاب پرفروش به چاپ رسانده و مقالاتش در نشریات معتبر منتشر شده است. روزنامهٔ انگلیسی گاردین او را «نابغهٔ جوان هلندی با عقاید بدیع» خوانده است.

از بمباران های جنگ جهانی گرفته تا جهانی واقعی که شاید تنها در رمان خداوندگار مگس ها بتوان نمونه اش را یافت، از مزرعهٔ پرورش روباه در سیبری گرفته تا جنایتی ننگین در نیویورک، از دستگاه شوک در دانشگاه ییل گرفته تا آزمایش زندان در دانشگاه استنفورد... روتخر برخمان به ما نشان می دهد که باور انسان به مهر و نیک خواهی قادر است تفکر نوینی را بیافریند و مبنایی باشد برای تغییرات راستین در جامعه. زمان آن فرارسیده است تا نگاهی نو به سرشت بشر بیفکنیم.

برخمان برخی از برجسته ترین وقایع و پژوهش های جهان را با دیدی کاملا بدیع می شکافد و پرتوی نو بر تاریخ بشر در 200,000 سال اخیر می افکند.

روتخر برخمان با استقلال کامل فکری و با بهره مندی از علم تاریخ، فرصتی در اختیار ما قرار می دهد تا آیندۀ بسیار روشن تری از آنچه تاکنون تصور کرده ایم بسازیم.

کتاب آدمی


ویژگی های کتاب آدمی

نامزد دریافت بهترین کتاب تاریخی گودریدز سال 2020

روتگر برگمن
روتگر برگمن (Rutger Bregman; آوریل ۱۹۸۸ – ۲۶) تاریخ‌نگار و نویسنده‌ی هلندی است، که چهار کتاب را با موضوعات تاریخ، فلسفه و اقتصاد را به‌رشته‌ی تحریر درآورده‌است. یکی از این کتاب‌ها، آرمان‌شهر برای واقع‌گرایان: چگونه می‌توانیم جهانی ایدئال بسازیم، به‌بیست زبان ترجمه شده‌است، و نسخه‌ی هلندی آن پرفروش‌ترین کتاب این کشور شد. این کتاب جنبشی را برای تثبیت حداقل درآمد پدید آورد که به‌زودی به‌سرخط اخبار بین‌المللی رس...