کتاب به جهنم و جاهای دیگر

Hell and Other Destinations
دفترچه ی خاطرات قرن بیست و یکم
کد کتاب : 38199
مترجم :
شابک : 978-6002537133
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 432
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 11 مرداد

معرفی کتاب به جهنم و جاهای دیگر اثر مادلین آلبرایت

در این خاطرات فاش کننده ، خنده دار و الهام بخش ، نویسنده ی پرفروش نیویورک تایمز و وزیر امور خارجه سابق مادلین آلبرایت - از جمله ی پرخدمت ترین و خستگی ناپذیرترین کارمندان دولت در جهان - در مورد چالش ادامه کار بسیار فراتر از سن طبیعی بازنشستگی می گوید.
در سال 2001 ، هنگامی که مادلین آلبرایت به عنوان اولین زن وزیر خارجه آمریکا در حال ترک دفتر بود ، مصاحبه کنندگان از او پرسیدند که چگونه می خواهد به یاد آورده شود. وی پاسخ داد: "نمی خواهم به یاد آورده شوم" "من هنوز اینجا هستم و کارهای بیشتری دارم که می خواهم انجام دهم. هرچقدر که دشوار به نظر می رسد ، من می خواهم که هر مرحله از زندگی ام هیجان انگیزتر از مرحله ی قبل باشد. "
در آن زمان گذار ، وزیر امور خارجه احتمالات را در نظر گرفت: او می توانست بنویسد ، تدریس کند ، سفر کند ، سخنرانی کند ، شرکتی راه اندازی کند ، برای دموکراسی بجنگد ، به توانمندسازی زنان کمک کند ، برای کاندیداهای سیاسی مورد علاقه کار کند ، زمان بیشتری را با نوه های خود بگذراند. به جای انتخاب یک یا دو تا کار از این لیست، او تصمیم گرفت همه کارها را انجام دهد. برای تقریبا بیست سال ، آلبرایت دائما در حال حرکت است ، با روسای جمهور و نخست وزیران درگیر می شود و هر روز چیز جدیدی یاد می گیرد. وی از زمان ترک وزارت امور خارجه ، به کار خود ادامه داده است - و به میلیون ها نفر که مشتاق احترام هستند ، صرف نظر از جنسیت ، سابقه و سن ، صدای خودشان را داده است.
به جهنم و جاهای دیگر این زن قابل توجه را در صریح ترین ، خنده دارترین ، صمیمی ترین و جدی ترین شخصیت او نشان می دهد. این داستانی از دوران ما است که می تواند برای ما آموزند باشد. داستانی که توسط یک زن خارق العاده با ذوقی بی نظیر برای زندگی روایت می شود.

کتاب به جهنم و جاهای دیگر

مادلین آلبرایت
مادلین کربل آلبرایت (به انگلیسی: Madeleine Korbel Albright) وزیر امور خارجه سابق ایالات متحده آمریکا بود. او نخستین زنی بود که به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا انتخاب شد. آلبرایت در سال ۲۰۱۲ نشان افتخار آزادی رئیس‌جمهوری را دریافت کرد.
نکوداشت های کتاب به جهنم و جاهای دیگر
Richly detailed. . . an intimate portrait of a diplomat.
کتابی بسیار با جزئیات... پرتره ای زنده از یک دیپلمات.
New Yorker New Yorker

By turns poignant and hilarious.
هم خنده دار و هم تکان دهنده.
New York Times New York Times

This richly detailed memoir by the former Secretary of State covers the period since her departure from government, in 2001.
خاطراتی پر جزئیات نوشته شده توسط وزیر خارجه پیشین ، که دوره پس از عزیمت وی ​​از دولت ، در سال 2001 را پوشش می دهد.
New Yorker New Yorker

قسمت هایی از کتاب به جهنم و جاهای دیگر (لذت متن)
پایان جنگ سرد نورانی را در عرصه دموکراسی خواهی برانگیخت و تا دیرزمانی همه آگاهان سیاسی به این اندیشه افتاده بودند که نبرد برای رسیدن به آزادی های سیاسی دیگر سرانجامی جز پیروزی نخواهد داشت و میوه شیرین آن را مردم همه جا خواهند چید. این رویا تعبیر شد اما تنها در برخی از جاها چون مردان و زنانی که زیر سلطه نظامهای تمامیت خواه بالیده و رشد یافته بودند، به این عادت داشتند که همه نیازهای خود را از دولت بخواهند؛ از کار و سرپناه تا ساده ترین خدمات اجتماعی و راهکارهای سیاسی و حتی اخلاقی. پس دور از انتظار نبود که بسیاری در دل این دوران گذار به خودمختاری، دچار مشکل شدند. از این طرف هم رهبران دموکراسیهای نوین که تنها در اندیشه راضی کردن مردم خود بودند، به آنها وعده هایی می دادند که از حد توانشان خارج بود و توقعات غیرمعقولی ایجاد کرد.

اکتبر سال ۲۰۰۱ آمد و هنوز حتی یک مشتری واقعی برایمان نیامده بود و هر روز بیخودی دفتر را باز و بسته می کردیم تا اینکه وندی و جیم به شهر کنیلورث؛ سفر کردند و آنجا به مقر اصلی مجموعه شرکتهای دارویی مرک رفتند و سنگ اول کارمان را زدند. نشستند و هرچه را که باید برایش پول می گرفتیم رایگان روی دایره ریختند و همه جور مشاورهای دادند و در عمل چیزی عایدمان نکردند ولی مگر برای اثبات ارزشهایمان راه دیگری هم بود؟