کتاب برف

Kar (Snow)
کد کتاب : 119316
مترجم :
شابک : 978-6227566802
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 448
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 4 اردیبهشت

برف
Snow
کد کتاب : 401
مترجم :
شابک : 978-964-2950-67-6
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 748
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2005
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

سکوت برف
Snow
کد کتاب : 62647
مترجم :
شابک : 978-9648559279
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 519
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2005
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب برف اثر اورهان پاموک

شاعری تبعید شده به نام «کا»، به ترکیه بازمی گردد و به شهر متروکه ی کارس سفر می کند. هدف ظاهری او از آمدن به این شهر، تهیه ی گزارش از موج خودکشی بین دخترانی مذهبی است که از داشتن روسری و حجاب، منع شده اند؛ اما خاطرات کا از دختری جذاب به نام ایپک، که به تازگی طلاق گرفته، نیز در آمدن او به این شهر نقش داشته اند. کا پس از گذشت مدتی درمی یابد که افراد گوناگونی، از همسر سابق ایپک گرفته تا تروریستی کاریزماتیک، در تعقیب او هستند. در رمان برف، هدیه ای گمشده به شکلی کاملا ناگهانی به صاحبش بازمی گردد، نمایش یک تئاتر به قتل عامی خونین تبدیل می شود و در نهایت، این یافتن خداست که می تواند پیش درآمدی باشد بر از دست دادن هر چیز دیگری. رمان برف، اثری تأثیرگذار، پرتعلیق و با طنزی اندک اما به جاست که برای انسان معاصر، بسیار قابل همزادپنداری است.

کتاب برف


ویژگی های کتاب برف

اورهان پاموک برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2006

برنده ی جایزه ی مدیسی سال 2005

اورهان پاموک
فرید اورهان پاموک، زاده ی ۷ ژوئن ۱۹۵۲، که در ایران به اورهان پاموک معروف شده است، نویسنده و رمان نویس اهل کشور ترکیه و برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال ۲۰۰۶ است. او نخستین ترک تباری است که این جایزه را دریافت کرده است.اورهان پاموک در خانواده ای پر فرزند و مرفه در محله ی نیشان تاشی استانبول متولد شد. اولین رمانش آقای جودت و پسران را که حکایت خانواده ای متمول و پرتعداد است، در سال ۱۹۸۲ نوشت که جوایز ملی ارهان کمال و کتاب سال را برایش به ارمغان آورد. پاموک بعد از انتشار رمان قلعه ی سفید، کرسی تدر...
نکوداشت های کتاب برف
Not only an engrossing feat of tale-spinning, but essential reading for our times.
این کتاب، نه تنها داستانی جذاب، بلکه اثری ضروری برای دوره ی معاصر است.
New York Times Book Review New York Times Book Review

With suspense at every dimpled vortex.
پر از گرداب های پرتعلیق.
New Yorker New Yorker

A deft melding of political intrigue and philosophy, romance and noir.
ترکیبی زیرکانه از دسیسه های سیاسی و فلسفه، و داستان عاشقانه و نوآر.
Vogue

قسمت هایی از کتاب برف (لذت متن)
از همان آغاز حرکت، مسافر ما چشمانش را به پنجره دوخت. شاید امید داشت چیز جدیدی ببیند، به دکان های کوچک و حقیر، نانوایی ها و قهوه خانه های ویران که در خیابان های ارض روم در کنار هم صف کشیده بودند خیره شد. در همان زمان، برف باریدن گرفت. از برفی که در میان راه استانبول به ارض روم می بارید، سنگین تر و درشت تر بود. اگر او آن قدر خسته نبود، اگر او به دانه های برفی که از آسمان پرگونه فرومی بارید، بیش تر توجه داشت شاید پی می برد که دارد یک راست به سوی خود کولاک پیش می رود.

تا زمانی که زنده ام، نباید از آن ها تقلید کنم یا به خاطر متفاوت بودن با آن ها، از خودم متنفر باشم.

شاید اگر می فهمید که سفری را آغاز کرده که برای همیشه زندگی اش را تغییر خواهد داد، از این سرنوشت پاپس می کشید. ولی چنین اندیشه ای به فکرش نرسید. غروب نزدیک می شد. او به نور ضعیفی که هنوز در بلندای آسمان جان می داد، دل سپرده بود. از دانه های برفی که چرخ زنان در باد وحشی سرگردان تر می شدند، کولاکی را که به زودی فرا می رسید، ندید. برعکس امیدی را دید که از نشاط و صفای دوران کودکی اش مایه می گرفت.