کتاب تاریخ پنج هزار ساله بدهی

Debt: The First 5,000 Years
کد کتاب : 42375
مترجم :
شابک : 978-6229655412
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 672
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2011
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

برنده جایزه Bread and Roses سال 2012

معرفی کتاب تاریخ پنج هزار ساله بدهی اثر دیوید گریبر

نویسنده در این کتاب با نگاهی به تاریخ اقتصاد جهان به توصیف وضعیت بدهکاری مردم در تاریخ و تا امروز می پردازد و درباره این نکته که ۵ هزار سال، یعنی از آغاز تاریخ کتابت در جهان مساله بدهی در دنیا وجود داشته، سخن می گوید. این کتاب بحران های مالی و بدهکاری های بزرگ جهان را برمی شمارد و با نگاهی به تاریخ به دنبال اساسی ترین چالش های مفاهیمی به نام پول، وام، بدهی، طلب و هر گونه ابزار مالی مبادله است.
تاریخ پنج هزار ساله بدهی، در دوازده فصل شامل درباره تجربه سردرگمی اخلاقی، افسانه مبادله مستقیم، بدهی های کهن، ظلم و رستگاری، رساله ای مجمل در باب زمینه های اخلاقی روابط اقتصادی، بازی با سکس و مرگ، شرافت و تنزل مقام یا درباره بنیان های تمدن معاصر، اعتبار علیه شمش و چرخه های تاریخ، عصر محوری (۸۰۰ ق.م. - ۶۰۰ ق.م.)، اعصار میانه (۶۰۰ م. - ۱۴۵۰ م.)، عصر امپراطوری های بزرگ و سرمایه دار (۱۴۵۰ - ۱۹۷۱ م.) و آغاز چیزی که هنوز نامشخص است (۱۹۷۱ تاکنون) نوشته شده است.

کتاب تاریخ پنج هزار ساله بدهی

دیوید گریبر
دیوید رولف گریبر متولد 12 فوریه 1961 یک انسان شناس آمریکایی ، فعال آنارشیست و نویسنده شناخته شده است. او استاد مردم شناسی دانشکده اقتصاد لندن است. گریبر به عنوان استادیار مردم شناسی دانشگاه ییل از سال 1998 تا 2007 در نظریه های ارزش و نظریه اجتماعی مشغول بود.