کتاب پاپشاه

The Pope Who Would Be King
تبعید پاپس نهم و ظهور اروپای نوین
کد کتاب : 43296
مترجم :
شابک : 978-6003676091
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 504
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

معرفی کتاب پاپشاه اثر دیوید آی کرتزر

کتاب «پاپشاه» با عنوان فرعی «تبعید پاپس نهم و ظهور اروپای نوین » داستان انقلابی خونین است که قدرت سیاسی پاپ را به حاشیه راند و نشانه تولد اروپای مدرن را برجسته کرد.

نثر درخشان کرتزر نویسنده این کتاب در مورد بحران پاپ در بین سالهای 1846 و 1850 مانند یک داستان هیجان انگیز خوانده می شود. همه شخصیت ها ، از فقیران رم گرفته تا پادشاه ناپل ، با ذات واضحی برجسته می شوند که گواه تسلط نویسنده بر نثر است.

تنها دو سال پس از انتخاب پاپ پیوس نهم در سال 1846 شور و شوق مردم را در سراسر ایتالیا برانگیخته بود ، پاپ خود را یک زندانی مجازی در قصر خودش یافت. انقلابی که اروپا را درنوردید ، رم را به لرزه درآورد و تهدید به پایان دادن به سلطنت هزار ساله پاپ ها بر کشورهای تحت سلطه آنها بود.

دیوید کرتزر ، یکی از برجسته ترین متخصصان جهان در تاریخ ایتالیا و واتیکان ، این لحظه مهم در تاریخ را به طور زنده بازنمایی می کند.

دیوید کرتزر ، استاد علوم اجتماعی و مطالعات ایتالیایی در دانشگاه براون است ، جایی که وی از سال 2006 تا 2011 به عنوان استاد راهنما خدمت کرد. وی نویسنده دوازده کتاب از جمله پاپ و موسولینی است. او برنده جایزه پولیتزر برای بیوگرافی سال 2015 و جایزه انجمن تاریخی آمریکا برای بهترین کتاب در مورد تاریخ ایتالیا است.
او دو بار جایزه مارارو را از انجمن مطالعات تاریخی ایتالیا برای بهترین کتاب در مورد تاریخ ایتالیا دریافت کرده است و در سال 2005 به عضویت انجمن آمریکایی انتخاب شد.

کتاب پاپشاه

دیوید آی کرتزر
دیوید اسرائیل کرتزر (متولد 20 فوریه 1948) یک انسان شناس ، مورخ و دانشگاهی آمریکایی متخصص در تاریخ سیاسی ، جمعیتی و مذهبی ایتالیا است. وی استاد علوم اجتماعی دانشگاه پل دوپیه ، و استاد انسان شناسی و استاد مطالعات ایتالیایی در دانشگاه براون است. کتاب او پاپ و موسولینی ، برنده جایزه پولیتزر در سال 2015 برای بیوگرافی یا زندگی نامه شد.
نکوداشت های کتاب پاپشاه
Exhilarating and hypnotic, The Pope Who Would Be King shines the spotlight on a time when today’s world struggled for birth as the church fought tooth and nail for every last shred of power and relevancy.”
هیجان انگیز است. پاپی که می توانست پادشاه باشد ، زمانی را که جهان امروز برای تولد تلاش می میکرد ، در حالی که کلیسا برای آخرین ذره قدرت و رابطه با دندان و ناخن می جنگید .
John Guare, playwright, Six Degrees of Separation

“Tense . . . probing . . . Diverse personalities, regimes, and philosophies come into focus as formative influences on the unpredictable evolution of church, city, nation, and continent. Essential reading.”
زمان فعل . . . کاوش . . شخصیت ها ، رژیم ها و فلسفه های گوناگون به عنوان تأثیرات سازنده در تحولات غیرقابل پیش بینی کلیسا ، شهر ، ملت و قاره مورد توجه قرار می گیرند. خواندن این کتاب ضروری است.
Booklist Booklist

قسمت هایی از کتاب پاپشاه (لذت متن)
او (جووانی ماستای فرّتی) واپسین پاپ پادشاه بود؛ نقشی دوگانه که از ارکان طریقت کلیسا بود و به قدر یک هزاره ستون سامان سیاسی اروپا قلمداد می شد. مرگ سلطنت پاپ بر زمین به معنی یک برهه ی محوری در مسیر دگردیسی اروپا به شمار می رفت انقلابی که یک سده پیشتر با نفوذ و اشاعه ی مفاهیم بنیادی چون رضای فرمانبرداران و افتراق کلیسا از دولت پا گرفته بود. صد البته چنین دگرسانی سرنوشت سازی آسان رقم نمی خورد، مگر به بهای خون های بسیار.