کتاب سرگذشت تام جونز کودک سر راهی

The History of Tom Jones, a Foundling
کد کتاب : 464
مترجم :
شابک : 978-964-448-078-3
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 1120
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1749
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 6 مهر

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال های 1963 و 1976 ساخته شده است.

معرفی کتاب سرگذشت تام جونز کودک سر راهی اثر هنری فیلدینگ

قرن هجدهم، دوران منحصربه فرد و هیجان انگیزی بود و از سده های گذشته، خشونت بارتر، پرانرژی تر و خلاقانه تر جلوه می نمود. شخصیت اصلی کتاب، تام جونز، در چنین دوره ای زندگی می کرد. او، مهربانی، صمیمیت و سخاوت را به همراه در لحظه بودن و روحیه ی بالا در خود پرورش داده بود، اما این موضوع، او را در مخمصه های اجتماعی می انداخت و یا بر سر دوراهی های اخلاقی قرار می داد. ماجراجویی های تام در بخش های مختلف انگلیس، تصویری شفاف و بی واسطه از زندگی در میانه ی قرن هجدهم به مخاطب می دهد و در این مسیر، خواننده را با هنرمندی تمام سرگرم می کند. تام جونز، بچه ای سرراهی با والدینی ناشناخته توسط مردی به نام آقای آلورتی پرورش می یابد و به شدت عاشق و شیفته ی سوفیا وسترن، دختر زیبا و به ظاهر دست نیافتنی ارباب خانه ی کناری می شود؛ گرچه گاهی اوقات زیبایی های دختران محلی نیز تام را به وسوسه می اندازد. وقتی که آقای آلورتی، تام را به منظور ایستادن روی پای خود از مزرعه طرد می کند و سوفیا هم برای فرار از ازدواجی اجباری با او به لندن می گریزد، ماجراجویی های جذاب کتاب آغاز می شود.

کتاب سرگذشت تام جونز کودک سر راهی

هنری فیلدینگ
هنری فیلدینگ، زاده ی 22 آوریل 1707 و درگذشته ی 8 اکتبر 1754، نویسنده، نمایشنامه نویس و روزنامه نگار برجسته ی بریتانیایی است که از او به عنوان بنیان گذار سبک رئالیسم در ادبیات انگلستان یاد می شود.هنری فیلدینگ در «سامرست» انگلستان متولد شد. پدرش از نجیب زادگان اصیل و مادرش از خانواده ی وکیلی نامدار بود. پدرش، سرهنگ ادموند فیلدینگ، از مالکان سامرست شایر و متعلق به خانواده ای اصیل بود که بعدها ثروت خود را از دست داد و با فقر، روزگار گذراند. مادرش، سارا گلد، زنی مهربان و موقر بود. «فیلدینگ» در یاز...
نکوداشت های کتاب سرگذشت تام جونز کودک سر راهی
A classic English novel that captures the spirit of its age and whose famous characters have come to represent Augustan society in all its variety.
رمانی کلاسیک و انگلیسی که روح زمانه را به خوبی دربردارد و شخصیت هایش، نشان دهنده ی طیف گسترده ی مردم در جامعه هستند.
Guardian Guardian

One of the most clever and witty novels ever written.
یکی از خردمندانه ترین و باظرافت ترین رمان های تمام اعصار.
Amazon Amazon

The plotting is complex, astonishing and perfect.
طرح ریزی داستان، پیچیده، حیرت انگیز و بدون نقص است.
Time Out

قسمت هایی از کتاب سرگذشت تام جونز کودک سر راهی (لذت متن)
آن عشق پاک افلاطونی که می گویند با مقولات جسم انسان هیچ کارش نیست و صد در صد، بی غش و ناب بر جان و روان انسان اثر می کند، موهبتی است که تنها به مادینگان نوع انسان ارزانی شده است، و از بسیاری از این نازنینان نیز به گوش خود شنیده ام که می گویند (و بی گمان درست می گویند) که هرگاه منافع دنیوی معشوق ایجاب کند، در نهایت اشتیاق آماده اند تا رقیبی را بر عاشق افلاطونی خود برگزینند. و از این همه می توان چنین نتیجه گرفت که این نوع محبت در طبیعت هست، گیرم من نتوانم بگویم که در این عمر اندک موردی از موارد آن را به چشم خود دیده ام!

وقتی زنی بداند که چهره ی خجالت زده اش دیده نخواهد شد، اصلا چهره اش خجالت زده نخواهد شد.

فکر نمی کنم چند نمونه ناسپاسی [یا حتی نمونه های بسیار] بتواند دلیلی برای سنگدلی انسان در برابر رنج هم نوعانش باشد، و نیز فکر نمی کنم که وجود چنین مواردی تأثیری در قلب انسان واقعا نیکوکار داشته باشد. تنها حصول اطمینان از جهانگیر شدن فساد می تواند سدی در برابر نیکوکاری انسان ایجاد کند، و این اطمینان هم یا منجر به خدانشناسی می شود یا جنون.