کتاب داستان های کفدستی

Palm-of-the-Hand Stories
کد کتاب : 50343
مترجم :
شابک : 978-6001820731
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 277
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 1971
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

چهره ها
Palm-of-the-Hand Stories
و چند داستان دیگر
کد کتاب : 50438
مترجم :
شابک : 978-6227183078
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 39
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1971
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب داستان های کفدستی اثر یاسوناری کاواباتا

کتاب «داستان های کفدستی» مجموعه ای از داستان های کوتاه نوشته ی «یاسوناری کاواباتا»، نویسنده ی معروف ژاپنی است. سبک این داستان ها متفاوت است، برخی از آن ها واقع گرا و برخی از آن ها در سبک ادبیات فانتزی است. اولین داستان این کتاب بانام «نقطه ی روشن» در سال 1923 نوشته شده است. در این داستان پسری بیست وچهار ساله در مهمان خانه ای ساحلی نشسته و به دختری زل زده است. او از همان دوران کودکی که خانواده اش را از دست داده به زل زدن به آدم ها و نقاط دوردست عادت کرده است. ناگهان او با نگاه و لبخند دختر روبه رو می شود.
داستان دوم کتاب بانام «ظرف ضعیف تر» در سال 1924 منتشر شده است. این داستان کوتاه درباره ی مجسمه ی کانن، خدای بودائیان است که در مقابل یک عتیقه فروشی بنا شده است. پسرک جوان هر زمان که قطار از کنار این مجسمه عبور می کند، افتادن و شکستن آن را تصور می کند. او آن قدر به تکه تکه های افتاده ی این مجسمه بر روی زمین فکر می کند که شبی شکستن آن را در خواب می بیند و دست سرد سرامیکی مجسمه را حس می کند.
داستان های کوتاه کتاب «داستان های کفدستی» گاهی تنها یک صفحه هستند. «یاسوناری کاواباتا» این داستان ها را با زبانی نافذ و تأمل برانگیز نگاشته و مفاهیم بنیادی همچون عشق، تنهایی و انزوا را به تصویر کشیده است. این داستان ها از ارزش ادبی بالایی برخوردار هستند و مطالعه ی آن ها برای دوستداران داستان کوتاه و ادبیات ژاپن جالب و خواندنی است. این کتاب شامل بیش از چهل داستان کوتاه است که برخی از آن ها عبارت اند از : ماجرای صورت مرده، سرسره سنگی، سنجد دزدی، نگرش فرزند، ملخ و جیرجیرک، اره و تولد بچه، ماجرای کلاه، مادر، جاودانگی، اسب سفید، زمین، بالای درخت، باران پاییزی و برف.

کتاب داستان های کفدستی

یاسوناری کاواباتا
یاسوناری کاواباتا، زاده ی ۱۸۹۹ و درگذشته ی ۱۹۷۲، نخستین ژاپنی برنده ی جایزه ی ادبیات نوبل است.او در کودکی (تا ۹ سالگی) خویشاوندان خود از جمله مادر، پدر، مادربزرگ و تنها خواهرش را از دست داد؛ دلیل حس انزوا و درون مایه ی مرگ در اکثر آثارش را همین یتیمی زودهنگام دانسته اند.او در سال ۱۹۲۴ از دانشگاه امپراتوری توکیو در رشته ی ادبیات فارغ التحصیل شد. اولین اثر موفق او، «رقاصه ایزو» در سال ۱۹۲۵ به چاپ رسید. در سال ۱۹۴۵ یکی از بهترین آثارش، «آوای کوهستان» را نوشت و در سال ۱۹۶۸ موفق به دریافت جایزه ی ...