کتاب عاشقانه های تورگنف

Turgenev
کد کتاب : 50913
مترجم :
شابک : 978-6009017065
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 372
سال انتشار شمسی : 1394
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب عاشقانه های تورگنف اثر ایوان تورگنیف

«عاشقانه های تورگنف»، مجموعه ای است از هشت داستان کوتاه از ایوان سرگی یویچ تورگنف، نویسنده مطرح کلاسیک روس است.
آن طور که مترجمش در مقدمه نوشته است این داستان ها گزیده ای است :
از چندین داستان کوتاه این نویسنده که طنز و جد را با مضمون غالب عشق دربردارند. برخی از داستان های این مجموعه در شمار مهم ترین آثار تورگنف به شمار می روند و جزء برنامه تحصیلی مدارس روسیه هستند. در بین آثار تورگنف شخصیت <<آدم زیادی>> اهمیت زیادی دارد و اگرچه پیش از تورگنف نویسندگان دیگری از ادبیات روسیه مثل گریبایدف، پوشکین و لرمانتف این تیپ شخصیتی را در داستان های خود تصویر کرده بودند؛ اما در این بین تورگنف وضوح بیشتری به این شخصیت ادبی بخشیده است. <<یادداشت های یک آدم زیادی>> در سال 1850 منتشر شد و در بین آثار تورگنف از اهمیت زیادی برخوردار است.
مترجم کتاب در بخشی از مقدمه اش درباره حضور <<آدم های زیادی>> در داستان های تورگنف نوشته: <<آن چه آدم های زیادی را از دیگران متمایز می کرد، توانایی های مضاعف فکری و در عین حال، سستی، بحران های روحی، بدبینی نسبت به دنیای پیرامون و نیز ناسازگاری در کلام و رفتار چنین آدم هایی بود. تورگنف با خلق <<چولکاتورین>> در یادداشت های یک آدم زیادی، <<رودین>> در داستان رودین، <<لاورتسکی>> در آشیانه اشراف و <<نژادنف>> در خاک بکر تصویر کاملی از این شخصیت ارائه داد. او در آسیا، یاکاف پاسینکف و مکاتبه نیز به این چهره پرداخته است>>. تورگنف در داستان های این کتاب، تصویری از تقابل فئودالیزم روسی و رشد مدرنیته در غرب نیز ارائه داده و این نیز از ویژگی های دیگر این مجموعه است.

کتاب عاشقانه های تورگنف

ایوان تورگنیف
ایوان سرگئی‌یویچ تورگنیف (به روسی: Ива́н Серге́евич Турге́нев) (زاده (۹ نوامبر ۱۸۱۸ در استان اریول، روسیه - درگذشته ۳ سپتامبر ۱۸۸۳ در بوگیوال؛ حوالی پاریس) رماننویس، شاعر و نمایش‌نامهنویس روس بود که نخستین بار توسط او کشورهای غربی با ادبیات روسی، آشنا شدند. آثار او تصویری واقع‌گرایانه و پر عطوفت از دهقانان روس و بررسی تیزبینانه‌ای از طبقه روشنفکر جامعه روسیه که در تقلای سوق دادن کشور به عصری نوین بودند، ارائه می‌دهد.