کتاب روان کاوی از نگاه فروید

Five Lectures on Psycho-Analysis
پنج سخنرانی

مشخصات کتاب روان کاوی از نگاه فروید
مترجم :
شابک : 978-964-9997-08-7
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 138
سال انتشار شمسی : 1393
سال انتشار میلادی : 1910
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 18 فروردین

جزو لیست پرفروش ترین کتاب ها

معرفی کتاب روان کاوی از نگاه فروید اثر زیگموند فروید

زیگموند فروید در سال 1909 و در دانشگاه کلارک ماساچوست، پنج سخنرانی مهم و جریان ساز ایراد کرد. او درباره ی مبانی روانکاوی صحبت کرد و این سخنرانی ها، در سال بعد به انتشار رسیدند. کتاب روانکاوی از نگاه فروید (پنج سخنرانی)، خلاصه و چکیده ی ایده ها و نظرات این شخصیت برجسته است و همچنان هم، مقدمه ای کلی و بسیار جامع از روانکاوی فرویدی به حساب می آید. خود فروید، شخصا بر ساختار این کتاب نظارت داشته و استفاده ی خاص از برخی کلمات کلیدی و یادداشت های ارزشمند اضافه شده به کتاب، همگی مورد تأیید او بوده اند. اگر به روانشناسی و روانکاوی علاقه دارید و به دنبال کتابی جامع برای آشنا شدن با مفاهیم کلی این رشته هستید، کتاب روانکاوی از نگاه فروید (پنج سخنرانی)، درست برای شماست.

کتاب روان کاوی از نگاه فروید

زیگموند فروید
زیگموند فروید، زاده ی 6 می 1856 و درگذشته ی 23 سپتامبر 1939، متخصص مغز و اعصاب اتریشی و خالق روانکاوی بود. فروید در خانواده ای یهودی در شهر فرایبرگ واقع در امپراتوری اتریش چشم به جهان گشود. او در سال 1881 موفق به اخذ مدرک پزشکی از دانشگاه وین شد و در سال 1902 به درجه ی استادی رسید. پس از فارغ التحصیلی، فروید در بیمارستان عمومی وین مشغول به کار شد و در درمان هیستری به وسیله ی یادآوری تجارب دردناک گذشته از طریق هیپنوتیزم، با دکتر جوزف بروئر همکاری داشت. او در سال 1885 با مارتا برنیز ازدواج کرد ...
دسته بندی های کتاب روان کاوی از نگاه فروید
نکوداشت های کتاب روان کاوی از نگاه فروید
Freud's works began a century of great psychological investigation.
آثار فروید، آغازگر قرنی از پژوهش های بزرگ روانکاوانه بود.
Amazon Amazon

Freud made a huge and lasting contribution to the field of psychology with many of his methods still being used in modern psychoanalysis.
فروید، تأثیر عظیم و ماندگاری بر حوزه ی روانشناسی گذاشت و بسیاری از متدهایش همچنان در روانکاوی مدرن به کار گرفته می شوند.
New York Times New York Times

Sigmund Freud is the creator of the therapeutic technique known as psychoanalysis.
زیگموند فروید، خالق تکنیک درمانی موسوم به روانکاوی است.
Thoughtco

قسمت هایی از کتاب روان کاوی از نگاه فروید (لذت متن)
وقتی پشت تریبون سخن رانی در دانشگاه کلارک ایستادم... در نظرم آمد که یکی از آرزوهایم که غیر ممکن می نمود تحقق یافته است. با این سخنرانی، روان کاوی دیگر محصول توهم نبود، بلکه بخشی ارزشمند از یک واقعیت بود.

کلام و جادو در ابتدا یکی بودند، و حتی همین امروز هم، کلمات، بخش عمده ی قدرت جادویی خود را حفظ کرده اند.

گوینده با کلمات، مخاطب را از این سو به آن سو می کشد و به قضاوت ها و تصمیماتش جهت می دهد. کلمات، تأثیرات و نتایج را به دنبال دارند و ابزاری جهان شمول برای تأثیر گذاشتن بر انسان ها هستند.