کتاب آشنایی با نقد ادبی

Introduction to Literary Criticism
خلاصه ای از کتاب «نقد ادبی» است.
کد کتاب : 5633
شابک : 978-2000207689
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 508
سال انتشار شمسی : 1392
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 9
زودترین زمان ارسال : ---

عبدالحسین زرین کوب از تاریخ نگاران برجسته ایران است و آثار معروفی در تاریخ ایران و نیز تاریخ اسلام دارد. این آثار به دلیل بیان ادبی و حماسی تاریخ از آثار پرفروش در میان ایرانیان هستند.

معرفی کتاب آشنایی با نقد ادبی اثر عبدالحسین زرین کوب

تعداد زیادی از مباحث و مسایل عمده نقد ادبی از جمله بحث های مربوط به سنت ها، تاثیر و نفود، و تقلید و ابداع را در ضمن مرور به تاریخ نقد ادبی بهتر می توان درک کرد. شیوه های نقد اجتماعی، روانشناسی، اخلاقی و زیباشناسی را در رهگذار مسیر تاریخ نقد و نقادی آسان تر می توان تجربه کرد و نظریه های تازه تر را هم که مخصوصا به وسیله مدعیان نوجوئی. مورد تاکید بیش از حد معقول واقع شده است بهتر می توان از جریان تحول تاریخی اندیشه های انتقادی نتیجه گرفت یا ارزیابی نمود.

کتاب آشنایی با نقد ادبی

عبدالحسین زرین کوب
عبدالحسین زرین کوب ادیب، تاریخ نگار، منتقد ادبی، نویسنده، و مترجم برجستهٔ ایران معاصر است. آثار او به عنوان مرجع عمده در مطالعات تصوف و مولوی شناسی شناخته می شود. وی از تاریخ نگاران برجستهٔ ایران است و آثار معروفی در تاریخ ایران و نیز تاریخ اسلام دارد. این آثار به دلیل بیان ادبی و حماسی تاریخ از آثار پرفروش در میان ایرانیان هستند.زرین کوب بیش از چهار دهه در دانشگاه تهران، ادبیات فارسی، تاریخ اسلام و تاریخ ایران تدریس کرد و پس از انقلاب، با مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی همکاری کرد، از جمله این...
دسته بندی های کتاب آشنایی با نقد ادبی