کتاب کار از کار گذشت

The Chips Are Down
کد کتاب : 629
مترجم :
شابک : 978-964-7468-73-2
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 164
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1947
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 12 مهر

ژان پل سارتر برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1964

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1947 ساخته شده است.

معرفی کتاب کار از کار گذشت اثر ژان پل سارتر

اِو و پی یر تا به حال یکدیگر را ملاقات نکرده اند. در ابتدای کتاب کار از کار گذشت، اِو به شدت مریض است و نمی داند که شوهرش آندره، به منظور ازدواج با خواهر او، لوست، و به جیب زدن پول های آن ها، او را مسموم کرده است. پی یر از طرفی دیگر، نقشه ی قیامی انقلابی را در سر می پروراند اما توسط دوستش، لوسین، کشته می شود. اِو و پی یر نمی دانند که مدتی از زمان مرگ آن ها گذشته است. این دو شخصیت، همزمان با این که به شکل نامرئی در میان زندگان قدم می زنند، با واقعیت های متفاوتی درباره ی زندگی خود مواجه می شوند. اِو و پی یر در صف مرگان در دنیای پس از مرگ درمی یابند که در زندگی آن ها اشتباهی صورت گرفته و این دو باید در زمان زنده بودن، عاشق و معشوق یکدیگر می بوده اند. این دو شخصیت در دنیای پس از مرگ با هم ملاقات می کنند و طبق قانونی خاص، به اِو و پی یر اجازه داد می شود تا به زمین برگردند و ثابت کنند که آن ها برای یکدیگر ساخته شده اند.

کتاب کار از کار گذشت

ژان پل سارتر
ژان-پل شارل ایمار سارْتْرْ، زاده ی ۲۱ ژوئن ۱۹۰۵ و درگذشته ی ۱۵ آوریل ۱۹۸۰، فیلسوف، اگزیستانسیالیست، رمان نویس، نمایش نامه نویس و منتقد فرانسوی بود.پدرش «ژان باپتیست سارتر» افسر نیروی دریایی فرانسه و مادرش «آنه ماری شوایتزر» دخترعموی «آلبرت شوایتزر» پزشک معروف، برنده ی جایزه ی صلح نوبل بود. پانزده ماهه بود که پدرش به علت تب از دنیا رفت. پس از آن مادرش به نزد والدینش به مودون بازگشت.او در سال ۱۹۲۲ موفق به گرفتن دیپلم شد، پس از آن تصمیم گرفت به همراه «نیزان» در «دانشسرای عالی پاریس» در رشته ی آم...
نکوداشت های کتاب کار از کار گذشت
It perfectly tackles issues such as freedom and predestination, life after death, and absurdity.
این اثر به شکلی بی نقص به مسائلی چون آزادی و سرنوشت، زندگی پس از مرگ و معناباختگی می پردازد.
Spkfrnch

It stands as a classic example of the existentialist movement in the last century.
این اثر، نمونه ای کلاسیک از جنبش اگزیستانسیالیسم در قرن گذشته است.
Lymeline

Deeply thought provoking.
عمیقا تفکربرانگیز.
Katevents

قسمت هایی از کتاب کار از کار گذشت (لذت متن)
ما بازی زنده ها را تماشا می کنیم و ورق های هر چهار دست را می خوانیم. خیلی تفریح دارد. مخصوصا این فکر برای ما لذت دارد که خیال می کنیم اگر ورق ها دست ما بود خیلی بهتر از آن ها بازی می کردیم.

رفیق پی یر می گوید: - وقتی انسان می میرد زندگانیش را بیهوده از دست می دهد. پی یر می گوید: - نخیر؛ من اینطور نیستم. من اگر زود نمی مردم منظورم را انجام می دادم. افسری که روی یک صندلی کنار میز نشسته با لحن تمسخرآمیزی می گوید: - ما هم همین خیال را می کردیم. مرده های جوان همیشه از این خیال ها می کنند.

- یادتان هست به شما گفتم حاضرم روحم را بدهم و یک بار دیگر زنده شوم تا با شما برقصم؟ - من هم حاضر بودم روحم را بدهم و در مقابل بتوانم واقعا شما را در آغوش بگیرم و نفس شما را احساس نمایم.