مگس ها

The Flies

  • قیمت : ۱۳,۵۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: نشر ثالثنشر ثالث
مترجم: مهدی روشن زاده
نویسنده:

معرفی کتاب مگس ها اثر ژان پل سارتر

کتاب مگس ها، نمایشنامه ای اثر ژان پل سارتر است که برای اولین بار در سال 1943 به انتشار رسید. داستان این کتاب، اقتباسی از اسطوره ی یونانی الکترا است. این نمایشنامه، داستان اُرست و خواهرش، الکترا، را روایت می کند. این دو قصد دارند تا با کشتن مادرشان، کلیتمنستر، و شوهرش، اژیست، انتقام مرگ پدرشان، آگاممنون که پادشاه آرگوس مقتدر بوده، را بگیرند. سارتر با درگیر کردن اُرست و الکترا با زئوس و الهه های انتقام، مفاهیم اگزیستانسیالیستی مورد نظر خود را به داستان تزریق کرده است. درگیری دو شخصیت اصلی با خدایان آرگوس که مرکز ثقل باورهای دینی مردم به حساب می آیند، ترس و دلهره ای در دل پرستش کنندگان زئوس ایجاد می کند؛ انسان هایی که همیشه از انسان بودن خود سرافکنده هستند.

کتاب مگس ها


ویژگی ها کتاب مگس ها

ژان پل سارتر برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1964

مشخصات کتاب مگس ها
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-380-448-0
تعداد صفحه :168
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1943
سری چاپ :6
بیشتر بخوانید

ژان پل سارتر ،‌ قیامی علیه خودفریبی

تئوری های این نویسنده در مورد مقوله ی اگزیستانسیالیسم و آزادی، جایگاه او را به عنوان یکی از تأثیرگذارترین فلاسفه ی دنیای غرب در قرن بیستم ، تثبیت کرده است.

نکوداشت های کتاب مگس ها
Clear, powerful, sound and moving.
واضح، قدرتمند، بی نقص و تکان دهنده.
Crimson

Sartre shapes this work with a grandiose stylization.
سارتر، این اثر را با سبکی شکومند خلق کرده است.
Astrofella

It shows the complexity and power of human nature.
این اثر، نشان دهنده ی پیچیدگی و قدرت ذات بشر است.
Literary Ramblings

بخش هایی از کتاب مگس ها (لذت متن)
ژوپیتر: هر آن دم که آزادی در روحی انسانی شعله انداخت، دیگر خدایان در برابر انسان، قدرت به کمال از دست می دهند. زیرا این مسأله ایست انسانی و مربوط به همه انسان ها؛ تنها مربوط به آن ها؛ بر انسان است که به آن بپردازد یا آن را در نطفه خفه کند.

آدم هایی هستند که ملتزم و در قید و بند زاده می شوند: آن ها انتخابی ندارند، در راهی رها شده اند، در انتهای راه نقشی انتظارشان را می کشد، نقش خودشان.

بر روی این زمین خاکی، انسان خردمند، هیچ آرزویی نمی تواند داشته باشد، جز آن که روزی بتواند شری را که از دیگران، دامن او را گرفته به خودشان برگرداند.