دوزخ

No Exit

  • قیمت : ۹,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: قطرهقطره
نویسنده:

معرفی کتاب دوزخ اثر ژان پل سارتر

کتاب دوزخ، نمایشنامه ای اگزیستانسیال از نویسنده ی بزرگ فرانسوی، ژان پل سارتر است. در این داستان، دو زن و یک مرد برای همیشه در اتاقی مخوف در جهنم اسیر شده اند. پنجره های با آجر پوشانده شده، هیچ آینه ای وجود ندارد، چراغ ها هیچ وقت خاموش نمی شوند و از همه مهمتر، راهی برای خروج از این اتاق نیست. نکته ی جالب در این دوزخ این است که روح ها با آتش شکنجه نمی شوند، بلکه عذاب آن ها، تحقیر شدن به خاطر کنار رفتن تمامی ظاهرسازی ها و نقاب های هر شخص پیش چشم کنجکاو سایر جهنمیان است. در اینجا، هیچ رازی وجود نخواهد داشت و حتی سیاه ترین اعمال هر روح، به شکلی بی رحمانه در معرض نور کورکننده ی دوزخ قرار خواهد گرفت. شکنجه ای ابدی در انتظار دوزخیان است.

کتاب دوزخ


ویژگی ها کتاب دوزخ

ژان پل سارتر برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1964

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال 1962 ساخته شده است.

نمایشنامه

مشخصات کتاب دوزخ
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-119-893-9
تعداد صفحه :58
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1944
سری چاپ :4
بیشتر بخوانید

ژان پل سارتر ،‌ قیامی علیه خودفریبی

تئوری های این نویسنده در مورد مقوله ی اگزیستانسیالیسم و آزادی، جایگاه او را به عنوان یکی از تأثیرگذارترین فلاسفه ی دنیای غرب در قرن بیستم ، تثبیت کرده است.

نکوداشت های کتاب دوزخ
An unforgettable portrayal of hell.
تصویری فراموش نشدنی از جهنم.
Goodreads

A riveting powerful play.
نمایشنامه ای هیجان انگیز و قدرتمند.
New York Times New York Times

A brilliant, thought-provoking masterpiece.
شاهکاری درخشان وتفکربرانگیز.
Penguin

بخش هایی از کتاب دوزخ (لذت متن)
این مجسمه این جاست، هروقت نگاهش می کنم می فهمم که توی جهنم هستم. همه چیز از قبل پیش بینی شده ا ست. هیچ وقت باور نمی کردم که چه حرف هایی درباره ی این جا می زدند... جهنم پر از وسایل شکنجه ا ست، یادتان هست؟ ولی جهنم دیگرانند.

من، شلاق، اسید و صدها جراحت را به این عذاب ذهنی، به این شبح عذاب که لمس می کند، نوازش می کند ولی هیچ وقت به اندازه ی کافی درد نمی یاورد، ترجیح می دهم.

انسان همیشه خیلی زود، یا خیلی دیر، می میرد. ولی زندگی ای که پایان یافته آنجاست، زیر رقم های خط کشیده شده، باید حاصل جمع را نوشت. تــو چیــز دیگری جـــز زندگـی ات نیستی.