کتاب متعهد (آشتی با ازدواج)

Committed
کد کتاب : 683
مترجم :
شابک : 978-964-363-912-9
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 342
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2010
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 21 تیر

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

معرفی کتاب متعهد (آشتی با ازدواج) اثر الیزابت گیلبرت

کتاب متعهد، اثری پرفروش نوشته ی الیزابت گیلبرت است که به عنوان ادامه ی کتاب «غذا دعا عشق» در سال 2010 به انتشار رسید. الیزابت گیلبرت، عاشق یک شهروند استرالیایی برزیلی الاصل به نام فلیپ می شود و این دو با هم وارد رابطه می شوند. الیزابت و فلیپ به آمریکا می روند و قسم می خورند که تا آخر عمر به یکدیگر وفادار باشند اما هیچ وقت و تحت هیچ شرایطی به شکل قانونی با هم ازدواج نکنند؛ چرا که هر دو در گذشته، طلاق پرمشکلی را از سر گذرانده اند. اما روزی فلیپ در هنگام گذر از مرز ایالات متحده با مشکلی غیرمنتظره رو به رو می شود و شرایط به کلی تغییر می یابد. این زوج یا باید با هم ازدواج کنند و یا این که به فلیپ دیگر هیچ وقت اجازه ی ورود به آمریکا داده نخواهد شد. اکنون الیزابت باید با ترس های درونی اش درباره ی ازدواج مواجه شود و تصمیمی سرنوشت ساز بگیرد. این نویسنده با بررسی کامل تاریخ ازدواج و انجام مصاحبه های گوناگون، فهمی جدید و بسیار جالب توجه از این پیمان دیرینه ارائه می کند.

کتاب متعهد (آشتی با ازدواج)

الیزابت گیلبرت
الیزابت ام. گیلبرت، زاده ی 18 جولای 1969، مقاله نویس، نویسنده ی داستان کوتاه، زندگی نامه نویس و رمان نویس آمریکایی است. گیلبرت در واتربری در ایالت کنتیکات به دنیا آمد و در خانه ای واقع در یک مزرعه ی کوچک بزرگ شد. خانواده ی او در محلی بدون همسایه زندگی می کردند و در خانه ی آن ها از تلویزیون و رادیو خبری نبود. به همین خاطر، اعضای خانواده ی او بسیار به مطالعه می پرداختند و سرگرمی الیزابت و خواهرش، نوشتن کتاب و نمایشنامه بود. گیلبرت مدرک کارشناسی خود را در رشته ی علوم سیاسی از دانشگاه نیویورک دری...
نکوداشت های کتاب متعهد (آشتی با ازدواج)
It is ultimately a clear-eyed celebration of love.
این اثر در نهایت، نکوداشتی روشن گرانه از عشق است.
Goodreads

A fascinating meditation on compatibility and fidelity.
تأملی حریت انگیز درباره ی سازگاری و وفاداری.
Barnes & Noble

It will enthrall millions of readers.
این کتاب، میلیون ها مخاطب را به وجد خواهد آورد.
Amazon Amazon

قسمت هایی از کتاب متعهد (آشتی با ازدواج) (لذت متن)
ما مطلقه ها شبیه ژاپن قرن بیستم هستیم؛ بین فرهنگ قبل و بعد از جنگ، یک حفره ی بزرگ پر از آتش و دود است.

وقتی دلباخته ی کسی می شوید، واقعاْ به دنبال آن شخص نیستید، بلکه گرفتار افکار خودتان شده اید، مست رویای تکامل هستید که آن را روی یک غریبه فرافکنی کرده اید. در چنین شرایطی تمایل داریم هر چیز تماشایی را که از عشقمان می بینیم باور کنیم، خواه واقعیت داشته باشد و خواه نداشته باشد. وقتی سال ها بعد گرد و غبار فرونشست احتمالاْ از خودمان می پرسیم: «به چی فکر می کردیم؟» و معمولاْ جواب این است: «تو اصلاْ فکر نمی کردی.»

آن قدر باتجربه بودیم که بدانیم رابطه ها بالاخره پایان می یابد و تظاهر به این که این اتفاق هرگز برای ما پیش نخواهد آمد، کار بچه گانه ای است.