کتاب قهرمانان و گورها

On Heroes and Tombs
کد کتاب : 71
مترجم :
شابک : 978-964-448-268-7
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 598
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1961
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 11 آبان

معرفی کتاب قهرمانان و گورها اثر ارنستو ساباتو

کتاب قهرمانان و گور ها، داستان دختری زیبا به نام آلخاندرا از یک خانواده ی آرژانتینی اشرافی را روایت می کند؛ به همراه سه مردی که زندگی شان به شکلی تراژیک به سرنوشت او گره خورده است. فرناندا ویدال، پدر آلخاندرا است، کسی که تمام ذهنش را فساد و بدکاری و از همه مهم تر دخترش به خود مشغول می کند. مارتی، نامزد جوان آلخاندرا، شخصیت دیگری است که تنها در صورت دست کشیدن از عشقش می تواند به کامیابی برسد؛ و البته برونو، فیلسوف، نویسنده و دوست خانوادگی آن هاست که باید از طریق رابطه اش با آلخاندرا، با عشقی که نسبت به مادر او دارد، روبه رو شود. این رمان که در زمان تحولات سخت اجتماعی و سیاسی آرژانتین در دهه ی 1950 اتفاق می افتد، شاهکاری از یکی از بکرترین استعداد های قرن بیستم است.

کتاب قهرمانان و گورها

ارنستو ساباتو
ارنستو ساباتو نویسنده و رمان نویس برجسته ی آرژانتینی از تبار ایتالیایی Arbëreshë بود. ساباتو در 26 سالگی دکترای فیزیک گرفت و فیزیکدان موفقی هم به حساب می آمده است، اما به یک باره علم را رها می-کند و به سراغ ادبیات می رود. او در سال 1985 برنده ی جایزه «میگل سروانتس» می شود که بزرگترین جایزه ی ادبی اسپانیا است. او را جزو پیشگامان رمان روان شناختی فرویدی در آرژانتین می دانند.
نکوداشت های کتاب قهرمانان و گورها
A penetrating psychological study of man.
پژوهشی روانشناسانه و تأثیرگذار از انسان.
Britannica Britannica

With impassioned self-explorations.
با عمق گرایی مهیج و پرشور.
New York Times New York Times

An ambitious fiction.
داستانی جاه طلبانه.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

قسمت هایی از کتاب قهرمانان و گورها (لذت متن)
آیا ما این همه نسبت به آدم های دیگر سخت گیر می بودیم اگر به راستی به این فکر می کردیم که آن ها روزی خواهند مرد و آن وقت هیچ کلمه ای از آن چه را به آن ها گفته ایم، نمی توانیم پس بگیریم؟

البته که دوستت دارم احمق جان. ولی آزارت می دهم. دلیلش هم صاف و ساده این است که دوستت دارم. این را می فهمی؟ آدم کسانی را که به آن ها بی تفاوت است، آزار نمی دهد.

برای انسان ها، زمان هرگز دوباره تکرار نمی شود و هیچ گاه دوباره به آن صورت که یک وقتی بود، بر نمی گردد و وقتی احساسات آدم تغییر کرد یا رو به زوال گذاشت، دیگر هیچ معجزه ای نمی تواند کیفیت اولیه را به آن برگرداند.