تونل

The tunnel

مشخصات کتاب تونل
مترجم :
شابک :978-9644480232
قطع :رقعی
تعداد صفحه :173
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1948
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :7
زودترین زمان ارسال :2 مرداد

معرفی کتاب تونل اثر ارنستو ساباتو | ایران کتاب

کتاب تونل اثر ارنستو ساباتو، رمان نویس بزرگ آرژانتینی است. ساباتو از جمله مهم ترین و بـرجسته ترین رمان نویسان آمریکای لاتین و اد بیات اسپانیایی زبان است. ساباتو درسال ۲۰۰۷ کاندید جایزه ی نوبل بود. چاپ اول کتاب تونل د ر سال ۱۹۴۸ با اقبال فراوان منتقد ان اد بی و تود ه ی کتابخوان مواجه شد.

کتاب تونل با این جمله شروع می شود:

کافی است بگویم که من خوآن پابلو کاستل هستم,نقاشی که ماریا ایریبارنه را کشت.

شروعی جسورانه و میخکوب کننده! نویسنده در ابتدایی ترین جمله، داستان و غایت نهایی کتاب را لو می دهد؛ اما شما برای خواندن کتاب مشتاق تر می شوید! این جادوی قلم رک، صریح و بی پرده ساباتو است. هنگامی که نخستین رمان به یادماندنی ارنستو ساباتو منتشر شد، بی درنگ کتابی پرفروش در سطح بین المللی گشت، به بیست و هشت زبان ترجمه شد و ستایش نویسندگان بزرگی چون توماس مان، آلبر کامو، و گراهام گرین را به خود جلب کرد.

کتاب تونل

ارنستو ساباتو
ارنستو ساباتو نویسنده و رمان نویس برجسته ی آرژانتینی از تبار ایتالیایی Arbëreshë بود. ساباتو در 26 سالگی دکترای فیزیک گرفت و فیزیکدان موفقی هم به حساب می آمده است، اما به یک باره علم را رها می-کند و به سراغ ادبیات می رود. او در سال 1985 برنده ی جایزه «میگل سروانتس» می شود که بزرگترین جایزه ی ادبی اسپانیا است. او را جزو پیشگامان رمان روان شناختی فرویدی در آرژانتین می دانند.
قسمت هایی از کتاب تونل (لذت متن)
برای ما بسیار موجه تر است که از چیزهایی که به آنها آشنایی کامل داریم بیزار باشیم.

من از خودم می پرسم چرا حقیقت باید ساده باشد. تجربه من کاملا خلاف این را به من یاد داده است، حقیقت تقریبا هیچ وقت ساده نیست، و اگر چیزی بیش از حد واضح و آشکار به نظر می رسد، اگر عملی به ظاهر از منطق ساده ای پیروی می کند، معمولا انگیزه های پیچیده ای پشت سر آن هست.

معمولا احساس تنها بودن در جهان با حس نخوت آمیز تکبر و برتری جویی همراه است. من انسانیت را یکسره تحقیر می کنم، افراد دور و برم به نظرم پست، زبون، کودن، آزمند، خشن، تنگ نظر می رسند. از تنهایی نمی ترسم! آن را خدای گونه می بینم.