کتاب روح امپراطور

The Emperor's Soul

مشخصات کتاب روح امپراطور
مترجم : شقایق حسینی
شابک : 978-600-8537-46-5
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 190
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1998
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

برنده ی جایزه ی هوگو برای بهترین رمان سال 2013

معرفی کتاب روح امپراطور اثر برندون سندرسون

کتاب روح امپراطور، رمانی فانتزی نوشته ی برندون سندرسون است که برای اولین بار در سال 2012 انتشار یافت. شای، زنی خارجی است که می تواند نسخه ای کاملاً مشابه با اصل هر چیزی را با استفاده از جادو خلق کند. شای به خاطر تلاش برای دزدیدن عصای سلطنتی امپراطور به مرگ محکوم شده است اما به او فرصت دوباره ای برای نجات جانش داده می شود. اگرچه قدرت جادویی شای در ساخت چیزهای مختلف در نظر حاکمین، جرم و گناهی بزرگ تلقی می شود، از او خواسته شده تا روحی جدید برای امپراطور در حال مرگ خلق کند. شای با بررسی عمیق زندگی امپراطور، به ذات و شخصیت واقعی او پی می برد و تصمیم می گیرد تا پرده از رازی سر به مهر بردارد. اما شای تنهاست و بر ملا کردن رازی درباره ی قدرتمندترین فرد حکومت، اصلاً کار راحتی نیست.

کتاب روح امپراطور

برندون سندرسون
برندون سندرسون، زاده ی 19 دسامبر 1975، نویسنده ی آمریکایی داستان های فانتزی و علمی تخیلی است.سندرسون در لینکلن نبراسکا به دنیا آمد. او از همان دوران نوجوانی، عاشق و شیفته ی رمان های فانتزی شد و چندین بار تلاش کرد که داستان های خودش را بنویسد.سندرسون به دانشگاه بریگام یانگ رفت و در رشته های ادبیات انگلیسی و نویسندگی خلاق فارغ التحصیل شد.او در زمان تحصیل، داستان های زیادی می نوشت و تا سال 2003، دوازده رمان به رشته ی تحریر درآورد که همگی منتشر نشده بودند. اولین رمان سندرسون در سال 2005 به چاپ رس...
نکوداشت های کتاب روح امپراطور
Fantasy fans will love both the compelling story and the creative magical setting.
طرفداران فانتزی، عاشق داستان هیجان انگیز و دنیای جادویی و خلاقانه ی این اثر خواهند شد.
Library Journal Library Journal

Fast-paced, clever, and fun.
سریع، هوشمندانه و سرگرم کننده.
Fantasy Book Critic

Complex, intriguing, and just absolutely magical.
پیچیده، جذاب و کاملا سحرآمیز.
Hidden in Pages

قسمت هایی از کتاب روح امپراطور (لذت متن)
عمه سول روزی به شای گفته بود که به بدترین توهین ها بخند و جواب توهین های کوچک را با عصبانیت بده. به این صورت هیچ انسانی، سر درونت را نخواهد فهمید.

او با قاطعیت به خود گفت که خودت را کنترل کن. به کسی تبدیل شو که می تواند با این مشکل مواجه شود. نفس عمیقی کشید و به کس دیگری تغییر کرد. بدلی از خودش که حتی در شرایطی مثل این هم، آرام بود.

صرف نظر از این که چقدر خوب بودی، همیشه کسی بهتر از تو بود. با این دانش زندگی کن تا هیچ وقت آن قدر به خود مطمئن نشوی که دقت و تمرکزت را از دست بدهی.