شب ایگوانا

The Night of the Iguana

مشخصات کتاب شب ایگوانا
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-341-640-9
تعداد صفحه :226
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1961
سری چاپ :5
زودترین زمان ارسال :6 فروردین

برنده ی جایزه ی نمایشنامه ی حلقه ی منتقدین نیویورک سال 1962

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1964 ساخته شده است.

معرفی کتاب شب ایگوانا اثر تنسی ویلیامز | ایران کتاب

کتاب شب ایگوانا، نمایشنامه ای اثر تنسی ویلیامز است که اعتقاد این نویسنده به مقاومت و پایداری را در مواجهه با رنج ها و مشکلات به نمایش می گذارد. بیوه ای به نام ماکسین فالک، مالک هتلی فرسوده در مکزیک و در کرانه های اقیانوس آرام است. کشیش شانون نیز که اکنون کار سابقش را از دست داده، گروهی از گردشگرانی از قبیل زنان کالج تگزاس غربی، زنی انگلیسی به همراه پدربزرگش، خانواده ای عجیب و غریب و ایگوانایی که به ایوان بسته شده را با خود به این هتل آورده است. همه ی این شخصیت ها در کنار هم، شبی بارانی، فراموش نشدنی و بسیار پرفراز و نشیب را سپری خواهند کرد.

کتاب شب ایگوانا

نکوداشت های کتاب شب ایگوانا
An awesome and powerful drama.
نمایشنامه ای شگفت انگیز و قدرتمند.
Sun

Williams' most mature work.
کامل ترین اثر ویلیامز.
New York Daily News

Tennessee Williams at the top of his form.
تنسی ویلیامز در اوج سبک خود.
New York Times New York Times

قسمت هایی از کتاب شب ایگوانا (لذت متن)
هر کس، لااقل یکبار، از نظر روان شناختی می میرد و زنده می شود؛ اگر این در جوانی رخ دهد، شانس زندگی دوباره وجود دارد؛ در پیری اما زمان از دست رفته است.

پذیرش زندگی عادی، نزد بسیاری، به اجبار پیش می آید؛ اما حتی کسانی که روزی خیال می کرده اند دارای اختیار هستند و در مقابل زندگی معمولی قیام کرده اند و با اعتراض انقلابی، آن را نپذیرفته اند، هنگامی که لازم شود خواهند پذیرفت.

جست وجوی اش به دنبال خدا، او را، نه به خدا، که به پذیرفتن شرایط زندگی انسانی رساند؛ کوشش برای فراگیری چه گونه زیستن و شرایط زیست را بهتر کردن، به جای تسلیم شدن به نیروهای برتر و مبارزه برای بهبود شرایط. تسلیم نشدن و مبارزه کردن در شرایطی که امید بهبود وجود دارد کار چندان دشواری نیست، فقط باید امید را زنده نگه داشت. وقتی نومید هستیم باید بدانیم چه گونه با نومیدی خود کنار بیاییم و بتوانیم بدون آنکه خود را فریب داده و امید واهی به خود تزریق کنیم، باز هم به زندگی ادامه دهیم.