کتاب سفر غریب

Safar-e Gharib
(سفرنامه حج)
کد کتاب : 79839
شابک : 978-9645061454
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 208
سال انتشار شمسی : 1400
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 27 تیر

معرفی کتاب سفر غریب اثر مجتبی رحماندوست

پس از ماه ها انتظار، اینک یک ساعتی است که سفر حج شروع شده است. یک ساعت پیش (ساعت هفت بعد از ظهر) از فرودگاه مهرآباد تهرانبا هواپیمای جت747پشت سر خلبان به سمت جده حرکت کردیم و اینک شام هم تمام شده است. به خصوص از دیروز به گونه دیگری هستم و احساس خلأ می کنم و از اینکه به دیدار خدا می رویم، احساس خضوع و خشوع بیشتری دارم، وناقابلیتی که در خود سراغ دارم، مرا از حضور در این سفر شرمسار و خجل می کند.از لحظه ای که به هواپیما سوار شده ایم حال عجیبی در من و برادرانی که همراهم هستند به وجود آمده، زیرا قابلیت حضور در آن مشاهد شریفه را در خود نمی یابم.
کتاب سفر غریب که در قالب سفرنامه به چاپ رسیده حاصل هشتاد روز سفر آقای مجتبی رحماندوست به عربستان، سوریه، اردن و ترکیه در سال 1361 است که علاوه بر شرح مناسک حج اطلاعات تاریخی و جغرافیایی دیگری را نیز دربر دارد.

کتاب سفر غریب

مجتبی رحماندوست
مجتبی رحماندوست (زاده ۱۳۳۳ در همدان)، نویسنده، شاعر و برادر مصطفی رحماندوست می‌باشد. او در دوره نهم نماینده مجلس شورای اسلامی بود اما برای دوره دهم رای نیاورد.او در سال ۱۳۶۲ از طریق مسجد محل به صورت بسیجی به جبهه اعزام شد و در جنگ ایران و عراق از ناحیه یک دست و یک پا مجروح شد. او دارای مطالعات حوزوی بوده و دکترای تخصصی ادبیات عرب نیز دارد. مدیریت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و معاونت فرهنگی و هنری بنیاد مستضعفان و جانبازان از جمله مسئولیت‌های گذشته او محسوب می‌شوند. مجتب...