کتاب حضرت والا

Respected Sir
کد کتاب : 918
مترجم :
شابک : 978-600-253-146-9
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 232
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 1975
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

نجیب محفوظ برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1988

معرفی کتاب حضرت والا اثر نجیب محفوظ

کتاب حضرت والا، رمانی نوشته ی نویسنده ی برجسته ی مصری، نجیب محفوظ است که نخستین بار در سال 1975 چاپ شد. محفوظ در رمان حضرت والا، یک بار دیگر به سراغ موضوعی آشنا در آثارش یعنی جاه طلبی بی حد و حصر رفته و این موضوع را با استفاده از کنایه ها و استعاره هایی قدرتمند و تأثیرگذار روایت کرده است. عثمان بیومی، کارمندی ساده است که پس از مشغول شدن در اداره ای دولتی، شیفته و دلباخته ی قدرت و مقام می شود و آرزوی رسیدن به سِمَت ریاست را در سر می پروراند. این آرزوی بلندپروازانه به هدف اصلی عثمان در زندگی مبدل گشته و از همه ی علایق و آدم های حاضر در زندگی او اهمیت بیشتری پیدا می کند. کتاب حضرت والا، طرح داستانی ساده و سرراستی دارد که با قلم هنرمندانه ی نجیب محفوظ به قصه ای فوق العاده جذاب و تأثیرگذار درباره ی آرزویی بیش از اندازه بزرگ و صعب الوصول تبدیل می شود.

کتاب حضرت والا

نجیب محفوظ
نجیب محفوظ، زاده ی 11 دسامبر 1911 و درگذشته ی 30 آگوست 2006، نویسنده و نمایشنامه نویس مصری و برنده ی جایزه نوبل ادبیات در سال 1988 بود. محفوظ در یکی از محلات قاهره به نام جمیلیه به دنیا آمد. او که فرزند یک کارمند دولتی بود، از سال 1934 تا زمان بازنشستگی اش در سال 1971 در قسمت فرهنگی خدمات کشوری مصر کار کرد. محفوظ ابتدا در وزارت موقوفات به کار پرداخت و سپس رئیس بنیاد حمایت از سینما و در دوران پایان کارمندی، مشاور وزیر فرهنگ شد. او در طول دوران حرفه ای خود، 30 کتاب داستانی نوشت.محفوظ در آثار خو...
نکوداشت های کتاب حضرت والا
With enlightening characterizations by the Arab world's greatest writer.
با شخصیت پردازی هایی روشنگرانه توسط بزرگترین نویسنده ی جهان عرب.
Library Journal Library Journal

Quick and quite gripping.
سریع و بسیار جذاب.
Complete Review

A great story of vaulting ambition.
داستانی بزرگ درباره ی جاه طلبی های بی حد و حصر.
Aucpress

قسمت هایی از کتاب حضرت والا (لذت متن)
فلک بر مدار انسان، به ویژه نوع کارمندش، نمی چرخد.

انسان با غم مقدس می شود و خودش را برای شادی الهی آماده می کند.

گاهی وقت ها زندگی، زنجیره ای از مصیبت های غیر قابل پیش بینی می شود، اما تو باید پیش از آن که فرصت از دست برود، در مسیر خودت حرکت کنی.