کتاب اورندا

The Orenda
کد کتاب : 98
مترجم :
شابک : 978-964-191-326-9
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 592
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 17 خرداد

برنده ی جایزه ی کانادا ریدز سال 2014

معرفی کتاب اورندا اثر جوزف بویدن

در چشم اندازی زمستانی در دوردست ها، قتل عامی بی رحمانه و دزدیدن یک دختر جوان از تبار ایروکویی به اسم اسنو فالز، آتش جنگی وحشیانه را بین دو قبیله شعله ور می سازد. اسیر کننده ی دخترک، یکی از دولت مردان و جنگجویان پرآوازه ی قبیله ی هیورن به اسم برد است. با این که سال های زیادی از کشتار خانواده اش می گذرد، یاد آنان هیچ وقت از ذهن برد بیرون نرفته است. او در اسنو فالز، روح دختر از دست رفته ی خود را بازمی شناسد؛ اما با گذشت زمان و با مواجهه ی دو قبیله با تهدیدی جدید و خطرناک از دوردست ها، مبارزات کوچک به جنگ هایی بزرگتر تبدیل می شوند. کریستف، مبلغ مذهبی پرجذبه ای است که همراه قبیله ی هیورن سفر می کند و زندگی خود را وقف یادگیری و درک آداب و رسوم و زبان آنان کرده است. او که فرستاده ای از سرزمین های بسیار دور است، با زیبایی و غنای ذاتی خود، چیزهای بسیار بیشتری از دینش برای این دنیای جدید به ارمغان می آورد. همزمان با کارهای متظاهرانه و ریاکارانه ی این سه شخصیت به منظور آشکار نکردن نقاط ضعف خود، عقاید اجتماعی، سیاسی و روحانی شان بر سر راه هم قرار می گیرد و ملتی جدید از دنیایی در حال نابودی سر برمی آورد.

کتاب اورندا

جوزف بویدن
جوزف بویدن، زاده ی 31 اکتبر 1966، رمان نویس و نویسنده ی داستان کوتاه کانادایی است. او در رشته ی نویسندگی خلاقانه در دانشگاه یورک و دانشگاه نیواورلئان تحصیل کرده است. به گفته ی خود بویدن، او در سنین نوجوانی مبتلا به افسردگی شدید بوده و یکبار هم اقدام به خودکشی کرده است. جوزف به همراه همسر نویسنده اش، آماندا بویدن، در ایالت لویزیانا سکونت دارد.
نکوداشت های کتاب اورندا
Magnificent . . . an extraordinary work of art, savage and beautiful.
شگرف... یک اثر هنری فوق العاده، طوفانی و زیبا.
Washington Post Washington Post

Spellbinding. . . Epic in scope, exquisite in execution.
مسحورکننده... با وسعتی شگرف و نگارشی بدیع.
Publishers Weekly Publishers Weekly

Dignified and penetrating.
باشکوه و تأثیرگذار.
Library Journal Library Journal

قسمت هایی از کتاب اورندا (لذت متن)
به نظرم انسان ها تنها موجودات در این جهان هستند که به هر چیزی که در آن وجود دارد، نیازمندند... اما هیچ چیز در این دنیا وجود ندارد که برای ادامه ی زندگی به ما نیاز داشته باشد. ما اربابان زمین نیستیم، بلکه نوکران آنیم.

گرگ ها به خاطر داندان های نیش و پنجه هایشان ترسناک نیستند، این هوش و گرسنگی آن هاست که وحشت آور است.

شکنجه یعنی در دست گرفتن افسار مرگ، ارباب آن بودن، حتی برای زمانی کوتاه.