کتاب شبح آنیل

Anil's Ghost
کد کتاب : 74
مترجم :
شابک : 978-964-191-424-2
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 312
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2000
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 7 اردیبهشت

برنده ی جایزه ی گیلر و جایزه ی گاورنر جنرال برای داستان انگلیسی زبان سال 2000

برنده جایزه ی مدیسی سال 2000

معرفی کتاب شبح آنیل اثر مایکل اونداتیه

مایکل اونداتیه، نویسنده ی برنده ی جایزه ی بوکر، اثری به مخاطب عرضه می کند که نشان گر غنای تصویر سازی و زبان و همچنین دربردارنده ی حقیقتی نافذ و تأثیرگذار است؛ مشخصه هایی که جزو ویژگی های اصلی آثار او به حساب می آیند. رمان شبح آنیل، ما را به سری لانکا می برد؛ کشوری با آداب و سنت های چند صد ساله که باید قرن بیستم را با ویرانی ها و بلایای جنگ داخلی به پایان برساند. آنیل تیسرا، زن جوانی است که در سری لانکا به دنیا آمده، در انگلیس و آمریکا تحصیل کرده و اکنون توسط سازمان حقوق بشر بین الملل مأموریت یافته است تا به عنوان مردم شناس قضایی، گروه های سازمان یافته ی آدم کشی در سرزمین مادری اش را شناسایی کند. حوادث پس از این بازگشت، داستان پر رمز و راز این رمان را شکل می دهند؛ داستانی درباره ی عشق، خانواده، هویت، دشمنان ناشناخته و تلاش برای بازشناسی گذشته ای نهان. رمان شبح آنیل، با بهره جویی از چشم انداز ها و تمدن کهن سری لانکا، اثر ادبی مسحورکننده ای می سازد که قدرتمندترین رمان مایکل اونداتیه است.

کتاب شبح آنیل

مایکل اونداتیه
مایکل اونداتیه، زاده ی 12 سپتامبر 1943، نویسنده ی کانادایی سریلانکایی تبار است که با رمان های بیمار انگلیسی و در پوست شیر به شهرت جهانی رسید. وی از نویسندگان مطرح جهان است و تاکنون در کارنامه-ی ادبی اش پنج رمان و یازده مجموعه شعر و سه گلچین ادبی به چاپ رسانده است. شبح آنیل، آخرین رمان اوست که پس از انتشار و فروشی بی سابقه، نشان شوالیه ی فرهنگ و ادب فرانسه را برای اونداتیه به ارمغان آورد. استقبال فراوانی که منتقدین از کتاب به عمل آوردند، نشان داد که اونداتیه از نویسندگان پیشرو در جهان است.
نکوداشت های کتاب شبح آنیل
Anil's Ghost is virtually flawless, with impeccable regional details, startlingly original characters and a compelling literary plot.
شبح آنیل بی نقص است، با جزئیات مکانی بدون اشکال، شخصیت هایی بکر و خیره کننده و داستانی ادبی و مهیج.
USA Today USA Today

An exquisitely imagined journey through the hellish consequences of impassioned intentions.
سفری خیالی و بدیع به عواقب فاجعه بار تصمیمات فکر نشده و از روی احساس.
Time Magazine

Anil’s Ghost moves with the suspense of a mystery, yet with breathtaking grace … A rare triumph.
داستان شبح آنیل، با حس تعلیق یک راز و در عین حال، با ظرافتی نفس گیر پیش می رود... موفقیتی نادر.
Guardian Guardian

قسمت هایی از کتاب شبح آنیل (لذت متن)
به جوان ها نگاه کرد. این دانشجوها هنوز درس را تمام نکرده بودند. آن قدر کم سن و سال بودند که هراسان می شدند. معمولا قربانیان قت های سیاسی خیلی دیر پیدا می شدند. جسد بوی تازگی داشت. هنوز کسی بود. انگشت ها را توی بشر محلول آبی فرو برد تا بتواند بریدگی ها و خراش ها را پیدا کند.... بیست سال دارد، دوازده ساعت از مرگ او می گذرد، درست نمی گویم؟

کسی که برای برآورده کردن خواسته های مردگان به هر دری می زند، متوجه نیست که در حال دفن کردن خود در گور تنهایی و دوری از دیگران است.

می خواستم قانونی پیدا کنم که درباره ی تمام زندگی صدق کند. ترس را یافتم.